Google, Android oyunlarını 2022’de Windows 10 ve 11’e getirecek

0
google android oyunlar
win 10 google android oyunlar

BlueStacks ve Android x86 projesi gibi uygulamaların varlığı sayesinde Windows’ta Android uygulamaları ve oyunları çalıştırmak hiçbir zaman sorun olmadı. Ancak Windows 11’de Android uygulama katmanının kullanıma sunulmasıyla birlikte, Android uygulamalarını Microsoft’un işletim sisteminde çalıştırmak çok daha kolay hale geldi. Amazon, Microsoft Store’da kendi Android Appstore’unu başlatmak için Microsoft ile ortaklık bile kurdu. Daha fazla Android haberleri için https://teknobilimadami.com/ linkine göz atabilirsiniz.

Android

Dün gece The Game Awards’ta şaşırtıcı bir hamleyle Google, Google Play Oyunlar uygulamasını 2022’de Windows PC’lere getireceğini duyurdu. Bu, Microsoft’un Windows 11’de tanıttığı Android uygulama temeline dayanmayacak, daha çok Google’ın kendi yerel Windows uygulaması olacak ve Windows 11’e ek olarak Windows 10’u da destekleyecek.

Google’ın Android ve Google Play’deki oyun ürün direktörü Greg Harrell, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Google tarafından geliştirilen bu ürün, Google Play Oyunlarının en iyilerini daha fazla dizüstü ve masaüstü bilgisayara getiriyor ve oyuncuların en sevdikleri Android oyunlarının keyfini daha da fazla çıkarmasını sağlıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İHÖR Radar Sistemi

“2022’den itibaren oyuncular en sevdikleri Google Play oyunlarını daha fazla cihazda deneyimleyebilecekler: bir telefon, tablet, Chromebook ve yakında Windows PC’ler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecekler”

Google, Google Play Oyunlarının Windows 10 ve Windows 11’e entegrasyonu hakkında fazla bilgi açıklamadı. Şirket, teknolojinin yeni Microsoft Android uygulama katmanını, BlueStacks’i veya başka bir şeyi kullanıp kullanmadığını, ancak şirketin söylediklerini açıklamadı. Bize göre, oyunlar yerel olarak çalışacak ve bir bulut sunucusundan akış yapmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz