Sony, PlayStation oyunlarının mobil cihaza gelebileceğini onayladı

0

Sony Interactive Entertainment’ın Başkanı ve CEO’su Jim Ryan’a göre; PlayStation Mobile oyunlarının bir sonraki platformu olarak görüyor.

PlayStation Mobile Geçiş Yapabilir

PS5’inizi eBay’de çılgınca listelemeye başlamadan önce endişelenmeyin, Sony mevcut donanımından vazgeçmiyor. Bunun yerine, bunun sunmak için çok değerli bir platform olduğunu göz önünde bulundurarak, mobil oyunlara geçmeye çalışıyor. Şimdi, en büyük ve en iyi PlayStation oyunlarından bazılarının gelecekte akıllı telefonunuza gelebileceğini doğruladık.

PlayStation Oyunlarını Mobil Cihazlarda Ne Zaman Göreceğiz?

Bunu bilmiyoruz. Sony şu anda pazarı araştırıyor ve henüz mobil cihazlarda PlayStation oyunlarının bir kısmını yayınlamak için somut bir planı yok.

Ryan’ın açıklamasında göre, Sony’nin kullanabileceği çok sayıda birinci taraf IP’si var, bu nedenle telefonlarımıza daha önce yalnızca eski konsollardan birine sahipseniz oynanabilir olan bazı klasiklerin geldiğini görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Artık Kullanıcılar İçin Gönderiler ve Makaralar İçin Zamanlama Özelliği Ekliyor

mobil

Daha Önce Mobil PlayStation Vardı

2012’de Sony, PlayStation Mobile’ın ilk sürümünü piyasaya sürdü. Başlangıçta, kayan bir ekrana sahip bir Sony telefon olan Xperia Play aracılığıyla mevcuttu. Tüm PlayStation kontrollerini (yön düğmeleri ve işlem düğmeleri, ayrıca Başlat ve Seç) ortaya çıkarmak için bu ekranı hareket ettirebilirsiniz.

Sony daha sonra diğer onaylı cihazları PS Mobile eko-sistemine dahil eden PlayStation Certified girişimini oluşturdu. Bunlar arasında PS Vita, birkaç Xperia cep telefonu ve (garip bir şekilde) HTC 1 vardı. Sony daha sonra 2015 yılında PlayStation Mobile’ın ilk yinelemesini rafa kaldırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz