Gmail artık resimleri doğrudan Google Fotoğraflar’a kaydetmenize izin veriyor

0

Google Foto, ücretsiz fotoğraf yedeklemelerini yalnızca birkaç gün içinde sona erdirecek ve bu, hizmetin yıllardır en iyi özelliklerinden biri olmuştur. Yeni depolama sınırlamaları, Google Fotoğraflar’ı eskisinden daha çok geleneksel bulut depolamaya benzeyecek ve Google, Gmail’e gelen yeni işlevlerle bunu benimsiyor gibi görünüyor.

Gmail Resimleri Doğrudan Google Fotoğraflar Kaydetmenize İzin Veriyor

Google, hem Google Workspace müşterileri (G Suite Basic ve Business dahil) hem de kişisel Google hesapları için Web için Gmail’de yeni bir “Fotoğraflara Kaydet” düğmesini kullanıma sunuyor. Tam olarak söylediği şeyi yapar – tek tıklamayla, seçilen görsel Google Fotoğraflar kitaplığınıza kopyalanır.

Google Fotoğraflar

Google, Workspace Updates blogunda “Artık bir Gmail iletisinde bir fotoğraf eki aldığınızda,” dedi, “Yeni bir” Fotoğraflara Kaydet “düğmesiyle bunu doğrudan Google Fotoğraflar’a kaydedebilirsiniz. Ekteki mevcut “Drive’a Ekle” düğmesinin yanında ve resim ekini önizlerken göreceksiniz. Şu anda bu yalnızca JPEG resimler için mevcuttur. ”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kaliteli ses deneyimiyle gelen Sennheiser IE 300 tanıtıldı!

Yeni özellik bugünden itibaren kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki 15 gün içinde herkes bunu almalı. Ancak, Google Fotoğraflar’da yakında çıkacak olan depolama gereksinimleri nedeniyle alternatiflere bakmanın zamanı gelmiş olabilir. Hizmete bağlı kalırsanız, Google kısa süre önce depolama alanınızı yönetmenize ve gereksiz verileri silmenize yardımcı olacak bazı araçlar ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz