Facebook, yanlış bilgi paylaşanlara yeni bir ceza ekliyor

0
28

Facebook, sürekli olarak yanlış bilgi paylaşanlara yeni bir cezalar veriyordu. Bir kullanıcının yanlış bilgilendirilmiş tek bir gönderisinin erişimini azaltmak yerine, Facebook artık bu kullanıcının tüm gönderilerini kontrol edecek.

Facebook Yanlış Bilgileri Daha Az Çekici Hale Getiriyor

Facebook, platformda yanlış bilgilerle karşılaşmayı ve paylaşmayı daha da zorlaştırıyor. Facebook Hakkında blogunda yer alan bir gönderide Facebook, sürekli olarak yanlış bilgi paylaşan kullanıcılar için yeni bir ceza başlattığını duyurdu.

Facebook yanlış bilgi içeriyorsa bir gönderinin erişimini zaten azaltıyor, ancak platform bunu bir adım daha ileri götürmek istiyor. Bir kullanıcı geçmişte birkaç kez yanlış bilgi paylaştıysa, Facebook “bir bireyin Facebook hesabından Haber Kaynağındaki tüm gönderilerin dağıtımını azaltmayı” planlıyor.

Bu, o kullanıcıyla arkadaş olan veya onu takip eden herhangi birinin, yanlış bilgi içerip içermediğine bakılmaksızın, o kişinin gönderilerini bulmak için Haber Kaynağını gerçekten araştırmak zorunda kalacağı anlamına gelir. Facebook’un yeni cezası biraz aşırı olabilir, ancak platform bunun yanlış bilgilerin yayılmasını durduracağına açıkça inanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Redmi K70 Pro: Snapdragon 8 Gen 3, Android 14, 16GB RAM ve daha fazlası ortaya çıktı

Facebook da Yeni Bildirimler Yayınlıyor

Facebook ayrıca, kullanıcıları tekrar tekrar doğruluğu kontrol edilen bir Sayfayı beğenip beğenmeyeceklerini bildiren yeni bir bildirim yayınladı. Bir kullanıcı yanlış bilgi paylaşan bir Sayfayı birden çok kez takip etmeye çalışırsa, Facebook kullanıcıdan kararını yeniden değerlendirmesini isteyecektir.

Facebook

Bildirimde: “Bu Sayfa defalarca yanlış bilgi paylaştı. Bağımsız doğrulayıcılar bilginin yanlış olduğunu söyledi.” Kullanıcılar daha sonra Sayfanın gönderilerini incelemeye devam etmek için Geri Dön’ü seçebilir veya uyarıdan bağımsız olarak sayfayı beğenmek için Sayfayı Yine de Takip Et’i seçebilir.

Facebook ayrıca, kullanıcılara paylaştıkları bir gönderinin daha sonra doğruluk denetçileri tarafından çürütüldüğünü söyleyen bildirimini de yeniledi. Şimdi, bildirim kullanıcılara bir gönderinin neden doğruluk kontrolünün yapıldığını söyleyecek ve ayrıca doğruluk denetleyicisinden kısa bir açıklama içerecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   XIAOMI Oyuncu Monitör Seçimi

Bildirim ayrıca kullanıcıları, “sürekli olarak yanlış bilgi paylaşan kişilerin yayınlarının Haber Kaynağında daha aşağı taşınmış olabileceği ve bu nedenle diğer kişilerin onları görme olasılığının azalacağı” konusunda da uyarıyor. Kullanıcılar daha sonra gönderilerini silme seçeneğine sahip olacaklar veya Facebook’un doğrulama politikaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir bağlantıya tıklayabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz