Artık PS5 oyunlarını PlayStation uygulamasından uzaktan silebilirsiniz

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Sony, son zamanlarda PlayStation uygulamasına birçok yeni kullanışlı özellik ekliyor. Bu uygulamanın en yeni özelliklerinden biri, PS5’inizin depolamasını doğrudan uygulamadan yönetme yeteneğidir. Bu uzaktan yönetim, oyunları ve PlayStation 5’inizdeki diğer dosyaları doğrudan bu mobil uygulamadan silmenizi sağlar.

[toc]

Kontrolcü Olmadan PS5 Oyunlarını Silin

İlk olarak bir Reddit kullanıcısı tarafından görüldüğü gibi, akıllı telefonlar için PlayStation uygulamasının en son sürümü, kullanıcıların PS5’in depolama alanlarını uzaktan yönetmelerine olanak tanıyor. Bu özellikle, bir kullanıcı, kurulu tüm başlıklar ve diğer dosyalar dahil olmak üzere konsoldan içerikleri kaldırabilir. Bu özelliği kullanmak için ihtiyacınız olan uygulama sürümü 21.4’tür.

PS5 Oyunlarını PlayStation Uygulamasından Silme

Bu özelliği kullanmak için konsolunuzun internete bağlı olması gerekir. Ayrıca, silme eylemini başlattığınızda kapatılmamalıdır. Bu işlemi gerçekleştirirken konsolun dinlenme modunda olması sorun değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Verileri Android'den iOS'a Nasıl Aktarılır?

Hazır olduğunuzda, desteklenen cihazınızda PlayStation uygulamasını açın. Depolama yönetimi seçeneğine gidin ve kaldırılacak başlıkları seçin. Oyunlarınızı kaldırmak için ekrandaki talimatları izleyin. PS5’iniz normal moda başlayacak, PlayStation uygulamasında seçtiğiniz oyunları veya dosyaları kaldıracak ve dinlenme moduna geri dönecektir.

PlayStation
PlayStation

PlayStation Uygulamasının En Son Sürümündeki Diğer Özellikler

Bu güncelleme, uygulamaya birkaç başka özellik de ekler. Artık aradığınızı hızlı bir şekilde bulmak için PS Store’da sıralayabilir ve filtreleyebilirsiniz.

PS5 oyun davetiyeleriniz artık güncellenmiş PlayStation uygulamasıyla kabul edilebilir. Uygulama, parti bildirimlerini de etkinleştirmenize ve devre dışı bırakmanıza izin verir.

Yeni PlayStation Uygulama Özellikleri Nasıl Elde Edilir?

Bu özellikleri cihazınızdaki PlayStation uygulamasında henüz görmüyorsanız, uygulamayı en son sürüme güncellemeniz gerekir.

Android’de Google Play Store’a gidin, PlayStation’ı arayın ve uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun. iOS’ta App Store’u açın, PlayStation’ı bulun ve Güncelle’yi seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 12 Türkiye Fiyatları !

PlayStation Uygulamasıyla PS5 Depolamasını Uzaktan Yönetin

Sony, son zamanlarda PlayStation uygulamasını olabildiğince kullanışlı hale getirmeye çalışıyor. Yukarıda belirtilen özelliklerin duyurulmasıyla, uygulama şimdi daha da kullanışlı hale geldi, çünkü artık oyunları uzaktan silmenize ve çeşitli diğer seçenekler arasında depolamayı yönetmenize izin veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz