Sony, kıtlığa rağmen 7,5 milyondan fazla PS5 konsolu sattı

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Sony, mali yılın son raporu olan 2020 4. Çeyrek raporunu yayınladı ve şirketin sadece son çeyrekte milyonlarca PS5 konsolu satarak iyi iş çıkardığı görülüyor.

Sony 7,8 Milyon PS5 Konsolu Sattı

Sony.com kazanç bültenleri sayfasında bulunan en son mali raporuna göre, PS5 dünya çapında 8 milyonun biraz altında sattı.

Gerçek rakam toplam 7,8 milyon. Sony, lansman çeyreğinde 4,5 milyon PS5 konsolunu ve 2020’nin 4. çeyreğinde 3,3 milyon PS5 konsol satışına ulaştı.

PS5
PS5

PlayStation, Sony’yi 2020’de 3 Milyar Doların Üzerinde Yaptı

PlayStation, Sony’ye bir yıl içinde 3,14 milyar dolar kazandı. Bu rakam sadece PS5 konsollarından ibaret değil. Tüm ekosistemi kapsar. Bu, herhangi bir PlayStation 4, PS4 Pro ve PS5 konsolunun o dönemde Sony’nin değiştiği anlamına geliyor. Sadece bu değil, aynı zamanda oyunları ve diğer ağ kazançlarını da içerir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Benzin ve motorin fiyatlarına yeni bir zam gelebilir

Bu Sony için bir rekor. Matt Piscatella’ya (Oyun endüstrisi analiz markası The NPD Group’un direktörü) göre, PS5 ABD tarihindeki en hızlı satan konsol. Hepsi, COVID’in etkisine ve neden olduğu tedarik zinciri / lojistik sorunlarına rağmen.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz