Google Stadia bir arama çubuğu ekliyor, yakında daha fazla özellik sunulacak

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google Stadia, 2019’un sonunda ilk lansmanından bu yana çok olgunlaştı ve katalogları da son derece büyüdü. Bulut oyun, şirketlerin beklediği dalgalanmayı yaratmadı, ancak yine de bir konsola veya güçlü bir PC donanımına sahip olmak zorunda kalmadan en son AAA oyunlarını veya belki bazı sıradan oyunları oynamak isteyen kullanıcılar için zorlayıcı bir seçenek olmaya devam ediyor.

Kullanıcılar, GPU’lar, CPU’lar ve güç kaynakları gibi yeni PC parçalarını alamadıkları için, devam eden yonga kıtlığı sırasında da bir canlanma gördüler. Google Stadia, bir arama çubuğu ile birlikte güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü getiren bir güncelleme alıyor.

Google Stadia Arama Çubuğu

Google Stadia’da bir arama çubuğu geliyor. 1998’de arama motoru olarak başlamış bir şirketin hizmetinin arama çubuğu olmadan bu kadar uzun süre devam etmesi garip görünüyor. Google Stadia’nın arama işlevi, Stadia’nın oyun kitaplığında hızlıca arama yapmanıza ve oyunları ve eklentileri hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlayacak. Arama çubuğu, kitaplık sıralama gibi özellikleri sunan yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüyle birlikte kullanıma sunuluyor; bu, kitaplığınızı sıralamanıza ve tüm ücretsiz, satın aldığınız ve Pro oyunlarınızı izlemenize olanak tanıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Honor 30 Lite tanıtıldı!
Google Stadia
Google Stadia

Ve bu özel güncelleme için bu kadar olsa da, Stadia ekibi ayrıca blog yayınlarında şu anda üzerinde çalıştıkları birkaç özelliği paylaştı. Bunlardan biri, Google’a göre “en iyi video çekimlerinizi göstermenize ve arkadaşlarınızın Durum Paylaşımı ile oyun durumunuzu bulmalarına yardımcı olan” etkinlik akışıdır. Ayrıca diğer oyuncular tarafından paylaşılan içeriği görebilir ve isterseniz oynadıkları oyunları oynayabilirsiniz.

Ve son olarak, Google Stadia kullanıcıları yakında hizmete yalnızca uygulama yerine bir Android web tarayıcısı üzerinden erişebilecek. Web sürümü artık yakalamaları toplu olarak silmenize de izin verecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz