Samsung, Üretim Sorunları Nedeniyle Galaxy S21 FE Lansmanını Erteleyebilir

0

Samsung henüz Galaxy S21 FE’yi piyasaya sürmedi, ancak cihaz zaten sorunlarla karşılaştı. Bildirildiğine göre Samsung, bileşen sıkıntısı nedeniyle üretim sorunları yaşadıktan sonra Galaxy S21 FE’nin üretimini durdurmak zorunda kaldı.

Galaxy S21 FE, özelliklerinin çoğunu sunarken Samsung’un mevcut amiral gemisi Galaxy S21 serisine daha ucuz bir alternatif olacak.

Samsung’un Galaxy S21 FE’nin Üretimini Durdurduğu Bildirildi

Üretim sorunlarının arkasındaki kesin neden belirsizdir. Kore haber portalı ETNews’ten şimdi silinen bir rapor, Samsung’un yarı iletken sıkıntısı nedeniyle Galaxy S21 FE üretimini askıya aldığını iddia etti.

Bir endüstri kaynağına atıfta bulunan raporda, Samsung’un kullanması için yeterli Snapdragon 888 yongası bulunmadığı belirtildi. Şirket, Snapdragon 888 çip envanterini yaklaşmakta olan katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 3 ve Flip 2’ye tahsis etti. Güvenilir Samsung sızıntısı @UniverseIce ayrıca Galaxy S21 FE’nin üretim sorunları yaşadığını ve şirketin cihazın çeşitli bileşenleri için siparişleri iptal ettiğini iddia etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, gelecek yılki Galaxy Fold 4 ve Flip 4 cihazları için üretimi artıracak

Galaxy S21 FE’nin sızdırılan görselleri, cihazın Galaxy S21’e benzer bir tasarıma sahip olacağını ortaya çıkardı. Görünüşe göre 6.4 inç düz 120Hz dinamik AMOLED ekrana ve üçlü kamera kurulumuna sahip olacak.

Galaxy S21 FE

Ancak, orijinal rapor ve sızıntı yapan kişinin tweetleri o zamandan beri silindi. Raporun ve tweetlerin geri çekilmesine tam olarak neyin yol açtığı belli değil. Samsung bir şekilde raporu kabul etti ve Bloomberg’e şu açıklamayı yaptı; Henüz piyasaya sürülmemiş ürünün ayrıntılarını tartışamasak da iddia edilen üretimin askıya alınmasıyla ilgili hiçbir şey belirlenmedi.

Bu noktada Samsung’un Galaxy S21 FE ile ne yapmaya karar verdiğini tespit etmek zor. Geçen yıl duyurulan Galaxy S20 FE, şirket için büyük bir başarıydı ve birçok tüketici bu yıl şirketten bir takip modeli bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Intel, Milyarlarca Dolarlık Harcamaları Azaltırken Çalışanlarını İşten Çıkarmayı Planlıyor

Samsung, Galaxy S21 FE’yi iptal etmemiş olsa da, üretimini geçici olarak durdurmuş gibi görünüyor. Bu, telefonun lansmanının bir veya iki ay gecikmesine neden olabilir. Galaxy S21 FE’nin başlangıçta Temmuz sonu veya Ağustos başında piyasaya sürülmesi bekleniyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz