Samsung Galaxy Tab S8, büyük bir pil ve ekrana sahip bir Ultra modelde gelebilir

0

Apple’ın en yeni iPad Pro’su 2021’in en iyi tableti tacını almış olsa da, Samsung’un yakında çıkacak olan Galaxy Tab S8 serisi onu bu yıl tahttan indirebilir. Samsung’un Galaxy Tab S7 serisi, şirketin iPad Pro’nun ilk gerçek rakibiydi ve Tab S8 serisi hakkındaki en son söylentiler doğru çıkarsa, Samsung, Apple’a ayak uydurmak için birçok iyileştirme yapıyor.

Öncelikle bu söylentilerin biraz yarım yamalak olduğunu belirtmeliyiz. İddialara göre, Güney Kore’nin en büyük çevrimiçi platformu olan Naver’de bir kullanıcının bir dizi gönderisini tespit etti. Samsung’un, kullanıcılara şirketin yaklaşmakta olan tablet ürünleri hakkındaki düşüncelerini soran bir anket gönderdiği iddia ediliyor. Bir şirketin çevrimiçi bir anket aracılığıyla kullanıcıları araştırması ve bu süreçte ürün bilgilerini ortaya çıkarması duyulmamış bir şey değil – Google, Pixel 4a ve Pixel 5’in fiyatını bu şekilde açıkladı. Ancak anketteki bilgilerin mutlaka yansıtmayabileceğini unutmamalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oppo A53s 5G tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı ne?

Samsung Galaxy Tab S8 Özellikleri

Her şeyden önce, dizide 3 model var gibi görünüyor: normal, plus ve Ultra gibi görünen bir model. Normal tablet 120Hz yenileme hızına sahip 11″ LPTS TFT ekrana sahip olurken, plus model 120Hz yenileme hızına sahip 12.4″ OLED ekrana sahip olacak. Bir de 120Hz yenileme hızında devasa bir 14.6 ″ OLED ekrana sahip görünen “Ultra” modeli var. Samsung, büyük tabletler üretmeye yabancı değil – Galaxy View ve Galaxy View 2 sırasıyla 18 inç ve 17 inç ekran boyutuna sahip – ancak elde taşınacak tabletlerin çoğu tipik olarak maksimum 13 inç boyutundaydı. Samsung, görünüşe göre bu Galaxy Tab S8 “Ultra” modelinin devasa ekran boyutunu haklı çıkarabilecek etkileyici bir %92 ekran-gövde oranı elde etmek için çerçeveleri küçültmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Watch 4 Şarj Cihazı Olmadan Nasıl Şarj Edilir?

Galaxy Tab S8

Samsung Galaxy Tab S8 serisindeki tabletler sadece büyük değil, aynı zamanda bu sızıntıya inanılırsa oldukça ince ve hafif olacaklar. Normal modelin 6,3 mm inceliğinde ve sadece 502 gram ağırlığında olduğu söyleniyor. Plus modelinin 5,7 mm inceliğinde ve 575 gram ağırlığında olduğu söylenirken, Ultra modelinin yalnızca 5,5 mm kalınlığında ve 650 gram ağırlığında olabileceği söyleniyor. Ultra modelinin daha geniş yüzey alanı, Samsung’un bileşenleri daha fazla yayarak kalınlığı azaltmasına olanak tanır. Görünüşe göre, Ultra model 17.3″ Galaxy View 2 ile aynı kapasiteye sahip 12.000 mAh bataryaya sahip olacak, plus ve normal modellerde sırasıyla 10.090 mAh ve 8.000 mAh pil olacak. Her üç tabletin de 45W hızlı şarjı desteklediği söyleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz