Apple Podcasts, Uygulama İçi Abonelikleri Başlattı

0
6

2021 bahar etkinliğinde bu özelliği geri vaat ettikten sonra, Apple sonunda Podcasts aboneliklerini yayınlıyor. Yeni özellik, Podcasts yaratıcılarının şovları için ücretli abonelik katmanları sunmasına olanak tanır.

Apple Sonunda Podcast Abonelikleri Yayınlıyor

Apple, Nisan ayında bahar etkinliğinde ilk kez duyurulduktan sonra, nihayet 15 Haziran’da Apple Podcast’ler için podcast abonelikleri yayınlıyor. Apple’ın podcast yaratıcılarına gönderdiği bir e-posta bu çıkış tarihini duyurdu.

Yeni özelliği Mayıs ayında iOS 14.6’nın piyasaya sürülmesiyle biraz daha erken görmemiz gerekiyordu, ancak Apple, Apple Podcasts Connect ile ilgili sorunlar nedeniyle sürümü erteledi. Şirket her şeyin mükemmel olmasını istediğini açıkladı.

Yeni özellik, hem podcast yaratıcılarına hem de dinleyicilere yardımcı oluyor ve içerik oluşturucular, dinleyicilere ekstra özellikler karşılığında ekstra gelir elde edebiliyor. Apple’ın yeni özellikle ilgili temel mesajı, içerik oluşturucuları desteklemektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kripto Para Piyasası Zirveyi Gördü

Abonelik fiyatları tek tip değildir, her podcast programı bir abonelik için kendi fiyatını belirleyebilir. Apple’ın tanıtım resimlerinde 0,50 ABD Doları ile 4,50 ABD Doları arasında değişen fiyatlar gördük. App Store’da olduğu gibi Apple da fiyattan yüzde 30 pay alacak, ancak bu ikinci yılda yüzde 15’e düşüyor.

Podcasts
Apple Podcasts

Yeni podcast özelliğinden faydalanmak için kullanıcıların cihazlarında iOS/ıpados 14.6 veya üzeri olması gerekiyor. Bu yazılım güncellemesinde Apple, bu yeni özelliği etkinleştirmek için Podcasts uygulamasına hayati bir güncelleme ekledi.

Yeni Podcast Abonelikleri İçin Ödeme Yapacak Mısınız?

Bir podcast aboneliği için ödeme yapmak nispeten yeni bir fikirdir. Podcast’ler her zaman ücretsiz olarak mevcuttu ve hala Apple Podcast’lerinde. Ancak hayranların ilgisini çekecek özel yeni özelliklerle podcast abonelikleri popüler olabilir mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz