Samsung, OLED katlanabilir cihazlarının geleceğini sergiliyor

0

Samsung, neredeyse bu yıl gerçekleşen yıllık bir ticaret fuarı olan Display Week 2021’de yaklaşan katlanabilir cihazlarının prototiplerini sergiliyor. Samsung’un ürünlerine çok katlanabilir bir cihaz, 17 inçlik katlanabilir bir tablet ve kaydırılabilir bir ekran dahildir.

2021 Display Week Haftası Nedir?

Display Week 2021, 17 Mayıs 2021 tarihinde başlayan haftada The Society for Information Display tarafından düzenlenen yıllık bir endüstri etkinliğidir. Samsung, Samsung Display News Room aracılığıyla sanal ticaret fuarına katılacağını duyurdu.

Çevrimiçi sergide Samsung, yaklaşmakta olan katlanabilir teknolojisinin prototiplerini “Samsung OLED aracılığıyla daha iyi yaşam” başlığı altında gruplandırarak sergileyecek. Samsung’un ekran bölümünün CEO’su Joo Sun Choi, etkinlikte ekran endüstrisinin geleceği ve sanal gerçeklik hakkında konuşmak için bir konuşma yapacak.

Samsung Hangi Katlanabilir Cihazları Sergiliyor?

Samsung, çeşitli yeni nesil OLED katlanabilir prototiplerini sergiliyor. Bunlardan biri, iki kez katlanabilen bir cihaz olan S-katlanabilir. Tamamen açıldığında ekran 7,2 inçtir ve tablet gibi kullanılır. İki kez katlamak, onu bir akıllı telefon boyutuna getirir. Raporlar doğruysa, Samsung bu yıl çift katlama cihazını piyasaya sürebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Meta, Facebook Messenger ve Instagram DM'lerinde 2023'e kadar uçtan uca şifrelemeyi geciktiriyor

Sırada 17 inçlik 4: 3 katlanabilir OLED panel var. Samsung, bunun tam boyutlu taşınabilir bir monitör ve katlandığında bir tablet işlevi göreceğini söylüyor. Tasarım olarak Microsoft Surface Duo’ya benzer, ancak daha ince çerçevelerle ve ThinkPad X1 Fold’un 13,3 inç ekranından daha büyük.

Samsung

Bazılarımız kayar telefonların ne zaman popüler olduğunu hatırlıyor; ekran klavyeyi ortaya çıkarmak için yukarı doğru iterdi. Samsung, üçüncü cihazı ile kayan telefonları geri getirmeyi umuyor, ancak kaydırılabilir OLED ekranı daha fütüristik olsa da, telefonun daha fazla ekranı ortaya çıkarmak için sağa kayacağını düşündüren bir konsept.

Samsung, katlanabilir ürünlerden uzakta, daha önce Blade Bezel adlı bir dizüstü bilgisayarda taklit ettiği bir panel altı kamera (UPC) de sergileyecek. Bu teknoloji, bir kameranın bir ekranın altına oturmasına izin verir; bu, dizüstü bilgisayar ekranı gibi bir cihazdaki çerçevelerin son derece ince olabileceği anlamına gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz