Yüksek Kaliteli Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri Listesi

0
yüksek-kalitede-stok-fotoğraf-sitesi

İnternet ortamında yaşanan görsel ağırlıklı görsellerin, geliştirilmesi ve daha da artması her geçen gün artıyor. Dijital ortam içerisinde yapılan araştırmalara göre sadece bu işle uğraşan profesyonel kişilerin işlevleri değil aynı zamanda kendi yaşantısında profil düzeni ve kendi site sistemlerini düzenleme konusunda da fotoğraflama işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Tekno Bilim Adamı olarak bizlerde sizler için yüksek kalitede stok fotoğraflama sitesi ile alakalı olarak bir çalışma yaptık ve yazımızda toplamaya çalıştık. Karışık olarak yapacağımız küçük küçük açıklamalar ile sitelerin tanıtımlarını yapmaya çalışacağız.

yüksek-kalitede-stok-fotoğraf-sitesi
yüksek-kalitede-stok-fotoğraf-sitesi

Pixabay

Spesifik aramaların yanında genel olarak çok fazla seçenek sunan bir site olan Pixabay en önemli avantajlardan bir tanesi de istediğiniz anahtar kelimelerde arama yapabiliyor olmanız. Medium olarak görselleri indirebileceğiniz bir site olan Pixabay’a üye olarak kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2021 Audi RS3 Tanıtıldı

Pexels

Pexels’de yine arama barı bulunan ücretsiz stok fotoğraflama sitelerinden biri olarak anılan Pexels geniş fotoğraflaa veri tabanıyla birlikte üyelik şartı barındırmadan fotoğrafları indirip kullanabilirsiniz.

Freepik

Freepik, grafik ve web tasarımcılar için yüksek kalitede bir fotoğraflama dünyası oluşturmaktadır. Özellikle de illüstrasyonlar (çizimler) vektörler ve PSD dosyalarını bulmada yardımcı olan bir arama motoru olarak bilinmektedir.

Gratisography

Eğlenceli ve yüksek fotoğrafların adresi olarak tanımlayabiliriz. Gratisography sitesi içerisinde her hafta yeni görseller eklenmektedir. Fotoğraflar ile ilgili kendinize göre arama yapamadığınız için bu durumu biraz dezavantaj olarak kullanabilirsiniz. Fakat birçok stok fotoğraf sitesine göre çok daha iyi konumda yer almaktadır.

Unsplash

Arayüz açısından diğer sitelere göre dezavantajlı konumda bulunan Unsplash için iyi özellikleri de kabul edebiliriz. Her 10 günde bir 10 yeni fotoğraf eklenerek devam eden site birçok yeni fotoğrafı da indirmek için üye olmanıza gerek olmadan yok fotoğrafların lisans problemlerini de çözmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz