Amazon’dan Yeni Dijital Platform

0
amazondan-yeni-dijital-platform

Video izleme platformları gün geçtikçe hem Türkiye de hem de tüm Dünya genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Netfilix tarafından oluşturulan dijital dizi film pazar alanı birçok kişi tarafından her geçen gün gelişerek izlenmeye devam ediyor.

Pazar alanının gün geçtikçe genişlemesi birçok yatırım yapan markanın da unutulması ya da popüler olan dijital pazarların ortaya çıkmasına sebebiyet veriyor. Unutulup giden dijital ortamlara birçok örnek verilebileceği gibi en yakın örnek Amazon olarak değerlendirebiliriz. Amazon prime dijital dünyasına ek olan sunulan Amazon MiniTv birçok kişi tarafından merakla beklense de istenilen etkiyi alamadı.

Amazon MiniTV ile kendisine kısa dizi ya da film izleme servisine sahip olan kullanıcıları çekmeyi planlayan Amazon, dijital platformunu kullanıma açtı.

amazondan-yeni-dijital-platform
amazondan-yeni-dijital-platform

Amazon MiniTv, YouTube ile Rekabet Edecek

Hindistan üzerinden yayın hayatına başlayan Amazon MiniTV, alışveriş uygulaması üzerinden erişilebiliyor. Ayrı bir uygulama olarak da kullanılabilen Amazon MiniTV, aynı zamanda kendi için YouTube ve benzeri platformlar içerisinde yayınlanmış olan eski içerikleri barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Şampiyonluk için Genelge Yayınlandı

Güzellik moda videoları, teknoloji haberleri, yemek pişirme programları ve Hindistan gibi popüler olan kişilerin içerikleri platformlarda yer almaktadır. Amazon MiniTV önümüzdeki günlerde çekilecek özel içerikleri açıklarken, konuyla alakalı zaman vermedi.

Tarih vermemişinin sebebi muhtemelen Hindistan’daki popüler video platformu Flipkart ile doğrudan rekabet etmek isteyen Amazon, Walmart’ın sahibi şirketin tahtını elinden almak istediğini belirtti. Ayrıca platform içerisinde uygulama içerisinde ulaşım sağlanmamasının daha çok kullanıcıya alışverişe iteceği konuşuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz