Samsung, Dizüstü Bilgisayarlar için 90 Hz OLED Ekran Üretimine Başlıyor

0
samsung dizüstü oled ekran
samsung dizüstü bilgisayar oled ekran

Samsung, dizüstü bilgisayarlar için 90 Hz yenileme hızına sahip OLED ekranların seri üretimine başladı. Markaya göre, 14 inçlik paneller Asus, Dell, HP ve Lenovo’nun gelecek sürümlerinde satışa sunulacak.

Ekranlar piyasaya önemli bir gecikmeyle girdi. Daha önce Güney Koreli üretici, teknolojinin ilk tanıtıldığı bu yılın Mart ayında OLED ekranların satışa sunulacağına söz vermişti.

Daha akıcı animasyonlar üreten 90 Hz OLED ekranlar, oyuncu kitlesini memnun edecek. Ayrıca paneller daha az bulanıklık yaratır ve hareketli görüntüleri 120Hz LCD panellere göre daha net görmenizi sağlar.

Üreticiye göre bu, nispeten daha keskin görüntülere ve daha yüksek yanıt oranına sahip oyunlarla sonuçlanır. Aynı zamanda, yeni ekranlar bilgisayar grafik kartlarına fazla talep getirmeyecek. OLED paneller ayrıca DCI-P3 ton aralığının %100’ünü kapsayarak daha canlı renkler sunar. Bununla kullanıcılar daha gerçekçi siyahlar görebilir ve daha iyi görüş açılarına sahip olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11 Beta, Çeşitli Düzeltmeler ve İyileştirmelerle Güncellendi

Samsung

Asus Dizüstü Bilgisayarlarda İlk Kez

90 Hz ekranlar, her ikisi de Eylül ayı başlarında duyurulan Asus’un Zenbook 14X Pro ve Vivobook 14X Pro dizüstü bilgisayarlarında piyasaya sürülecek. Samsung ayrıca ProArt Studio OLED ve diğer Tayvan marka modelleri için 16 inç 4K paneller tedarik edecek.

Asus Pazarlama ve Ürünlerden sorumlu genel müdür yardımcısı YC Chen, “OLED ekranlar, insanlar bilgisayarları ders çalışmak, sanal toplantılar, video akışı, oyunlar ve daha fazlası için kullandığından tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilir” dedi.

Yeni panellerle Samsung, geleneksel standart yenileme hızı olan 60 Hz’i değiştirebiliyor. Daha önce 90 Hz veya daha fazla olan monitörlerin yalnızca dizüstü bilgisayarlar ve oyun bilgisayarları için tasarlandığını hatırlayalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz