Samsung, Galaxy S21 için Android 12 Beta ve One UI 4’ü Piyasaya Sürüyor

0
samsung galaxy s21 beta
samsung galaxy s21 beta

Samsung, Galaxy S21 için Android 12 ve One UI 4’ün ilk beta sürümünü yayınladı. Programın açılmasıyla birlikte hat cihazı sahipleri abone olup güncellemeyi yükleyebilirler. Haberler arasında, markanın öne çıkanları, yeni ve daha iyi kişiselleştirme ve gizlilik özellikleri yer alıyor.

Samsung’un tescilli arayüzü olan One UI 4 beta, Android 12 tabanlıdır ve Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra modellerine indirilebilir. Google’ın yeni işletim sisteminin henüz resmi bir çıkış tarihi yok, ancak Ekim ayı başlarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Yüklemek için, “belirli pazarlardaki” uygun cihazların kullanıcılarının, Samsung Üyeleri uygulaması aracılığıyla programa kaydolmaları gerekir. Şirket ise katılımcıların haberleri herkesten önce yakından görebileceğini söylüyor ve kullanımla ilgili geri bildirim gönderilmesini teşvik ediyor.

Galaxy S21

Yeni Arayüz ve Güvenlik

One UI 4 ile Samsung , “Galaxy akıllı telefonlar için birleşik bir mobil deneyim” sunuyor. Bu, şirkete göre, arayüzün “basitleştirilmiş ve dinamik etkileşimler” ile “temiz ve zarif bir tasarım” içerdiği anlamına geliyor. Güncelleme ayrıca “kapsamlı” kişiselleştirme özellikleri vaat ediyor, ancak Google’ın Material You tasarım diline atıfta bulunulmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp, iOS ve Android'de kaybolma modunu test ediyor

One UI 4 ile gelmesi gereken bir diğer yeni şey de gizlilik ve koruma kontrollerine odaklanıyor. Bu, kamera ve mikrofonun bazı uygulamalar tarafından kullanıldığına dair göstergeleri, izinler üzerinde daha iyi kontrol (yedi günlük geçmişle) ve daha fazlasını içerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz