Safari, macOS’ta Yeniden Tasarlanmış Bir Kullanıcı Arayüzüne, iOS ve iPadOS’ta Uzantılara Kavuşuyor

0

Bugün WWDC 2021 açılış konuşmasında Apple, macOS 12 Monterey’i duyurdu. Bazıları yeni FaceTime özellikleri gibi iOS’ta edindiğimiz özelliklerle ilgili olsa da, Safari’ye gelen çok şey var. Ve macOS’ta Safari tamamen yeniden tasarlandı.

Apple, macOS’ta Safari ile tüm tarayıcı deneyimini yeniden düşündüğünü söyledi. Modern bir sekme çubuğuna sahip daha yeni, daha kompakt bir sekme tasarımı var. Arama, etkin sekmede yerleşiktir. Okuma modu da hemen sekme çubuğunun içindedir, böylece dikkatiniz dağılmayan deneyime her zaman kolayca erişebilirsiniz.

Büyük görsel revizyonun yanı sıra, diğer büyük değişiklik sekme gruplarıdır. Bunlar, Microsoft Edge’de göreceğiniz Koleksiyonlar gibi daha sonra kaydedebileceğiniz sekmelerdir. Bir proje araştırmak, bir tatil planlamak veya başka herhangi bir şey gibi yaptığınız şeye göre bunları adlandırabilirsiniz. Sekme grupları, beklediğiniz gibi tüm cihazlarınızla da senkronize olur, böylece seyahatinizi planlarken kullandığınız cihazı bulma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max'in 48 MP kamera ile geleceği söyleniyor
macOS
Safari macOS

Safari’de önemli bir değişiklik daha var ve bu değişiklik macOS’ta değil. Apple, oldukça önemli bir değişiklik olan iOS ve iPadOS’ta Safari’ye uzantılar getiriyor. Mobil tarayıcılara uzantı ekleyen başka mobil platformlar gerçekten olmadı. Artık parola yöneticileri, dil bilgisi denetleyicileri ve tarayıcı uzantısını kullandığınız diğer her şeyi ekleyebilirsiniz.

Yeni Safari tarayıcısı macOS 12 Monterey’e gelecek ve tarayıcı uzantıları özelliği iOS 15 ve iPadOS 15’te sunulacak. Bu güncellemelerin tümü bu sonbaharda gelecek ve geliştirici betaları bugün kullanıma sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz