Google Asistan, Hızlı İfadeler ve Dinamik Kısayollar Eklemeye Hazırlanıyor

0

Google, bugün Google Uygulamasının 12.22.5 sürümünü kullanıma sunuyor ve yakında Google Asistan’a gelmesini beklediğimiz iki yeni özelliğin geliştirildiğini doğruluyor.

Hızlı İfadeler

Nisan ayında, Google Asistan’ın ayarlarında birçok kullanıcı için gizemli bir “ses kısayolları” sayfası belirdi. Sayfa, kullanıcıları “guacamole” kod adlı bir özellik için dahili Google belgelerine bağladı. En son Google Uygulaması güncellemesinde artık “guacamole” özelliğinin “hızlı ifadeler” olarak adlandırılacağını biliyoruz.

Yeni “hızlı ifadeler” özelliğiyle yapabileceklerinize gelince, çalan bir alarm, gelen arama veya devam eden zamanlayıcıyı içeren yaygın sesli etkileşimler için “Hey Google” özel kelimesini söylemeyi atlayabilirsiniz. Örneğin, bu özelliği etkinleştirirseniz, muhtemelen sabah alarmınızı kapatmak için “Hey Google” diye bağırmanız gerekmez.

Google Asistan
Google Asistan

Dinamik Kısayollar

Google I/O 2021’de Google, Google Asistan’a gelen birkaç yeni özelliği gösterdi. Yakında Asistan, uygulama kullanım şeklinize göre kullanıcılara proaktif olarak kısayollar önerecek. En son Google Uygulaması güncellemesi, dinamik kısayolların “yazdıklarınızla ilgili olduğunu ve cihazınızdaki uygulamalarla etkileşimlere dayalı olabileceğini” belirten dizelerle bu özellik için destek hazırlıyor. Geliştiricilerin bir uygulama içinde belirli, bağlama duyarlı eylemler sağlamasının bir yolu olarak Android Nougat ile dinamik kısayollar tanıtıldı. Google, Android uygulama kısayollarını Google Asistan deneyiminin daha büyük bir parçası haline getirmeyi planlıyor ve kullanıcı arayüzüne dinamik kısayolların eklenmesi bu değişikliğin bir parçası.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 14.5 Beta 3 yayınlandı: iPhone’a yeni özellikler geldi!

Google App’in en son sürümünü yukarıda gömülü olan Google Play Store bağlantısından indirebilir veya APKMirror’dan APK’yı alabilirsiniz. Güncellemeyi Android 11 çalıştıran bir Pixel 4’e ve Android 12 Beta 1 çalıştıran bir Pixel 3 XL’e yükledik ancak bu özelliklerden hiçbirini görmedik. Daha fazla özellik bulup bulamayacağımızı veya bu özellikleri çalıştırıp çalıştıramayacağımızı görmek için en son Google Uygulaması sürümünü araştırmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz