2023 Kia Sportage Çarpıcı Yeni Bir Görünümle Tanıtıldı

0

Hyundai-Kia, yeni Sportage ile kompakt SUV sınıfında tasarım sınırlarını zorlamaya devam ediyor. 2022 Hyundai Tucson’dan tamamen farklı görünse de, bu crossover’ların her ikisi de ilginç detaylar ve yan yüzeyler ile cesur bir görünüme sahip.

2023 Kia Sportage Özellikleri

Sportage’ın burada görülen global versiyonu, alçağa monte edilmiş farlar ve belirgin bumerang şeklindeki LED aydınlatma vurguları ile alışılmadık bir ön uç aydınlatma düzenine sahiptir. Arkada, stop lambaları yeni Kia EV6 elektrikli otomobile benziyor. Sera, D sütununa doğru ince bir eğimle iniyor ve kemer çizgisi yükselerek, bazı lüks SUV modellerinde görüldüğü gibi gerçek bir coupe benzeri konik tavan çizgisi olmadan biraz eğimli bir siluet izlenimi yaratıyor.

İç kısımda Sportage, selefinden çok daha lüks görünüyor. Dijital bir gösterge paneli ve geniş ekranlı bilgi-eğlence sistemi, tek bir cam parçasının altına monte edilmiş gibi görünüyor. Bu büyük armatür, her iki tarafta da düzgün havalandırma delikleri ile çevrilidir. Orta yığında bir dizi çeşitli düğmeyle birlikte döner bir kaydırıcı görünür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone SE 2022 Mart veya Nisan'da Çıkabilir
2023 Kia Sportage
2023 Kia Sportage

Kia, yeni Sportage ile ilgili mekanik detayları henüz açıklamadı ancak versiyonunda ne bekleyeceğimiz konusunda bir fikrimiz var. Güç aktarma sistemi dizisinin Tucson’unkiyle aynı olması muhtemel, yani 2.5 litrelik sıralı dörtlü motor, olası hibrit ve plug-in-hybrid türevleri ile temel motor görevi görecek. Kia’nın daha güçlü 2.5 litrelik dört turboyu ve isteğe bağlı bir yükseltmeyi kuracağını umuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz