Renault Megane Electric Tall Elektrikli Hatchback Olarak Tanıtıldı

0

Renault geçen yıl Ekim ayında Megane eVision konseptini tanıttı ve şimdi ilham verdiği üretim aracını, tam elektrikli Megane E-Tech’i gösterdi. Bu EV, Nissan Ariya ile aynı CMF-EV platformu üzerine inşa edilecek, ancak çok fazla menzile veya performansa sahip değil.

87 kWh pile sahip Ariya’nın aksine, Megane E-Tech, 60 kWh’lik daha küçük bir paket olarak. Bu, 450 km (280 mil) talep edilen bir WLTP aralığı sağlar, 11 kW yerleşik şarj cihazına sahiptir ve 130 kW’a kadar hızlı şarj edilebilir. Elektrikli Megane, Nissan’ın ön tekerlekleri süren 214 beygir gücündeki tek bir motora sahip iki elektrik motorundan elde ettiği 302 beygir gücündeki kombine çıkışa kıyasla gücü de düşük.

Renault, Megane’da benzer bir çift motorlu dört tekerlekten çekişli güç aktarma organı sunabilir ve ek pil paketi seçenekleri de olabilir, ancak şu ana kadar resmi olarak hiçbir şeyden bahsedilmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android İçin Google Haritalar'da Çevrimdışı Haritalar Nasıl İndirilir?

Megane

Renault Mégane E-Tech Elektrik

Tasarımıyla ilgili olarak, çoğunlukla eVision konseptine sadık kalmıştır, ancak biraz yumuşatıldı. Çalışmalarda tamponun kesintisiz olarak devam eden tam genişlikte olan ön LED gündüz yanan ışık çubuğu bulunmamaktadır. Renault bunun yerine ortada büyük logo ve ışık kümelerinin üst kısmını alt DRL’lere bağlayan sönük plastik parçalarla ayırdı.

Bu, nihai üretim modeli için değişebilir veya konsepte daha benzer bir görünüm elde etmek için ekstra ödeme yapabilirsiniz. Yandan, gövde boyunca uzanan kırışıklıklar o kadar derin görünmüyor ve tekerlekler böyle uzun bir araç için oldukça küçük görünüyor, ön kapı kolları kapılarla aynı hizadayken arka kollar C sütununda gizli. Arka kısım oldukça alçak (tarz olarak Espace’inkine benzer), ancak dış kısmın geri kalanı gibi temiz ve düzenli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Geliştirilmiş menzile sahip Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Lite (2. Nesil) tanıtıldı

Üreticinin bu yıl içinde tam ve ayrıntılı bir galeri yayınlamasını ve MeganE’nin 2022’nin ortasından önce satışa çıkmasını bekliyoruz. Renault, test amacıyla kullanacağı ilk 30 prototipi şimdiden monte ettiğini söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz