Renault, Fransa’da Bağımsız Bir Ünite Olarak Elektrikli Otomobil Merkezi Kuracak

0

Renault, Avrupa’nın hızla büyüyen elektrikli otomobil pazarında daha iyi rekabet edebilmek amacıyla kuzey Fransa’da bir elektrikli otomobil üretim merkezi oluşturma yolunda önemli adımlar atıyor.

3 Tesis Açılacak

Fransız otomobil üreticisi, Maubeuge, Douai ve Ruitz’deki mevcut üç tesiste operasyonları ayrı bir şekilde ve tamamen sahip olunan bir birleştirme planının geniş adımları önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Bilgilerin kamuya açık olmaması nedeniyle isminin açıklanmamasını isteyen kişiler, bunun fabrikalardaki ücret ve çalışma koşulları hakkında işçi temsilcileriyle görüşmelerin önünü açacağını söyledi.

400.000 araç üretebilen EV hub, CEO Luca de Meo’nun mücadele eden otomobil üreticisini hibrit ve elektrikli araçların üretiminin artırması önemli bir stratejidir. Bu plan aynı zamanda Renault’nun en güçlü hissedarlarından biri olan Fransız devletine Fransa’daki işleri ve EV teknolojisini koruma taahhüdünün yerine getirilmesine de neden olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Eski F1 Şampiyonu Jenson Button, İlk Takımı Williams'a Danışman Olarak Geri Döndü
Elektrikli Otomobil
Renault Elektrikli Otomobil

2020’de yönetimi devraldıktan kısa bir süre sonra de Meo, sendikalara 20.000 Euro’dan (24.400 $) daha düşük maliyetli bir EV geliştirmenin şirket için çok önemli olduğunu söyledi. Eskiyen Zoe modeli, geçen yıl Avrupa’da en çok satan akülü elektrikli otomobildi, ancak bu yıl Tesla ve Volkswagen tarafından yapılan modeller tarafından geçilme riski var.

Yeni Megane Elektrik Serisi

CEO o zamandan beri Douai’de yapılacak gelecekteki Megane elektrik serisini açıkladı, Maubeuge ise Kangoo teslimat minibüsünün pille çalışan versiyonlarını inşa ediyor.

Ocak ayında de Meo, popüler Renault 5’i uygun fiyatlı bir EV olarak yeniden canlandırma planını işaret etti, ancak Fransa’da montajın sendikaları ve tedarikçileri gemiye almayı gerektireceği konusunda uyardı. Şirket halihazırda Dacia Spring elektrikli crossover modelini Çin’de üretiyor ve Avrupa’da satıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, tedarik zincirini çeşitlendirmek için Samsung'dan daha az çip kullanabilir

Renault, yatırımcılara, geçen yıl beklenenden daha kötü 8 milyar avroluk yıllık net zararın ardından 2021’in zorlu geçeceğini söyledi. Şirket, Fransa’da maliyetleri düşürüyor ve işgücünü küçültüyor, aynı zamanda yarı iletkenlerdeki kıtlık nedeniyle üretim durmalarıyla boğuşuyor.

Geçen yıl, otomobil üreticisi, pandemiyi atlatmak için 5 milyar avroluk devlet destekli bir kredi alırken, Kuzey Fransa’daki işler ve fabrikaların geleceği konusunda Başkan Emmanuel Macron’un yoğun baskısı altında kaldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz