Google Files, Bazı Kullanıcılar İçin Bir Çöp Kutusu Klasörü Sunuyor

0

Aralık ayında fark ettiğimiz gibi, Google’dan Dosyalar, 30 gün sonra uygulama onları kalıcı olarak silene kadar cihazınızdaki klasörleri geçici olarak silmenize izin verecek bir Çöp Kutusu klasörü özelliği eklemeye hazırlanıyor. Bu özellik, Android için Google Files uygulamasının 1.0.378055542 sürümünün bazı kullanıcıları için kullanıma sunuluyor.

En son Google Files güncellemesi, Çöp Kutusu klasörüne ek olarak, Android 12 çalıştıran cihazların tasarımında da bazı küçük değişiklikler yaptı.

POSP ekibinden geliştirici Davide Bianco’ya göre, uygulama henüz Material You’nun yeni dinamik yeniden renklendirme sistemine uyum sağlamamış olsa da, görünüşe göre yeni Material You alt gezinme çubuğunu uyarlamış. Uygulama, aynı zamanda, yeniden tasarladığınız tam bir Malzemenin hazırlanmasında başka bir ince ayar olan Google Sans yazı tipini de kullanıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Zula Bedava Çarlar
Google Files
Google Files

Son olarak, Google Files güncellemesi, en azından bazı kullanıcılar için, uygulamanın yerleşik paylaşım özelliğini Google’ın Yakındaki Paylaşımı ile değiştiriyor. Bu değişiklik bir Google destek sayfasında ayrıntılı olarak açıklanmıştır ve daha önceki uygulama yıkımımızda daha önce ima edilmişti. Artık Nearby Share, Google Mobil Hizmetlerine sahip Android cihazlar arasında yaygın hale geldiğine göre, Files by Google uygulamasının kendi dosya paylaşım özelliğine sahip olması için hiçbir neden yok. Bu nedenle OnePlus, File Dash özelliğini kendi dosya yöneticisi uygulamasında bıraktı.

Google’ın destek sayfasında açıkladığı gibi, Nearby Share tarafından desteklenen dosya aktarımları için her iki cihazın da Files by Google uygulamasının en son sürümünü çalıştırması gerekir. Her iki kullanıcının da Yakındakilerle Paylaş tarafından desteklenen bölgelerde bulunması gerekir. 500 dosyaya kadar paylaşabilirsiniz. Paylaşılan dosyalar, alıcının cihazında İndirilenler klasörüne kaydedilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz