OPPO, arka ekranlı yeni akıllı telefonun patentini aldı

0
oppo arka ekranlı telefon
oppo arka ekranlı telefon

OPPO, cihazın arkasındaki ekran altı kamera ve ekranları deneyen ilk şirketlerden biriydi. Yeni bir patent, OPPO dörtlü kamera kurulumunun yanında hem ekran altı kameraya hem de arkada bir ekrana sahip olacak başka bir cihaz üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Daha fazla teknoloji haberleri için sitemizdeki diğer kategorileri inceleyin.

OPPO, 2019’dan beri ekran altı kameralarla denemeler yaparken, şirket henüz bu teknolojiye sahip bir cihaz duyurmadı. OPPO’ya kısa süre önce WIPO’dan (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) hem ekran altı kamerası hem de arkasında küçük bir ekranı olacağı bildirilen bir cihaz için patent verildi. LetsGoDigital (GSMArena aracılığıyla) patente dayalı bazı renderlar yaptı ve bulgularını sergiledi.

OPPO

Söylentiler, bunun muhtemelen selfie kameraları, bildirimler ve diğer etkileşimli widget’lar ve özellikler için arka ekranlı yaklaşan OPPO Find X4 Pro olacağını iddia ediyor. Ayrıca ön tarafta bir kamera görmüyoruz, bu da OPPO’nun nihayet ekran altı kamera teknolojisini halka sergilemeye hazır olabileceğini düşündürüyor. Ayrıca ekranın her tarafı kavisli görünüyor. Arka kamera modülünün dört sensörü var gibi görünüyor, ancak bu şu anda sadece bir spekülasyon, çünkü patent onlar hakkında herhangi bir bilgi açıklamadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni BMW i3 Türkiye’de yollara çıkıyor

Patent ayrıca CNIPA (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Derneği) tarafından da onaylandı, ancak OPPO’nun onu küresel olarak kullanmasına izin verecek patenti henüz aldı. Renderların ve patentin, arka ekran ve eksik ön selfie kamerası dışında başka herhangi bir bilgi vermediğini belirtmekte fayda var. Bunun hangi cihaz olacağını henüz öğrenemedik. Ayrıca OPPO’nun Find X4 Pro’yu ne zaman piyasaya süreceği veya Çin dışındaki diğer bölgelere ulaşıp ulaşmayacağı hakkında hiçbir bilgimiz yok.

OPPO ayrıca kısa süre önce, Çin’de yaşıyorsanız onu çok çekici bir cihaz yapan etkileyici özelliklere ve teknolojiye sahip ilk katlanabilir akıllı telefonu OPPO Find N’yi duyurdu. Yeni OPPO akıllı telefondaki yeni görüntüler ve delikli oyuk olmaması hakkında düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz