Instagram Hikayeleriniz yakında daha uzun olabilir

0
instagram story uzunluğu
instagram hikaye uzunluğu

Şirket, TikTok’un özelliklerinin çoğunu kopyalamaya ve kendi popüler sosyal ağını oluşturmaya odaklandığı için bu yıl Instagram çok çalıştı. Meta sermayeli sosyal medya platformu yakın zamanda kullanıcıların kayıt ve 60 saniyeye kadar yazılan videoları izin verir uzun video hikaye segmentleri dışarı test başlamıştır.

Türkiye merkezli bir Instagram kullanıcısı olan Matt Navarra, Twitter’da Instagram Hikayeler özelliği için 60 saniyelik videoları test ettiğini doğrulayan bir ekran görüntüsü yayınladı. Açılır pencerede metin şu şekildedir: “Daha uzun hikayeleri keşfedin. 60 saniyeye kadar olan videolar artık bölümlere ayrılmayacak.”

Bilmeyenler için, Hikayeler özelliği Facebook veya Snapchat Hikayelerine benzer ve kullanıcıların kaybolmadan önce 24 saat canlı kalabilen videolar yüklemesine olanak tanır. Video birden fazla bölüme ayrılmadan önce, kullanıcıların daha önce bir kerede yalnızca 15 saniye yüklemelerine izin veriliyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ABD'den Kripto Paralara Yeni Düzenleme Gelebilir

Instagram ayrıca, kullanıcıların diğer kullanıcıları etiketlemesini kolaylaştıracak ve bir gönderinin konumu ve açıklaması hakkında daha fazla bilgi sağlayacak Hikayeler yayınlamak için yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. Bu yeni değişikliklerden herhangi birinin ne zaman kullanıcılara sunulacağını bilmiyoruz, ancak en iyi tahminimiz ya yıl sonundan önce ya da 2022’de.

TikTok, son iki yılda en iyi ve en popüler uygulamalardan biri haline geldi. Meta (önceki adıyla Facebook), özelliklerin çoğunu kopyalamaya ve bunları kendi uygulamalarına, özellikle de Instagram’a oluşturmaya odaklanıyor. Bu, platformun TikTok videolarının görüntülenme şekliyle aynı olan ve platformda kullanılabilen Makaralar özelliğini başlatmasıyla sonuçlandı. Daha uzun Hikayeler videoları hakkında ne düşünüyorsunuz? Özelliği daha sık kullanmak ister misiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz