Popüler anime korsan portalı ‘Animeflix’ kapandı

0
Popüler anime korsan portalı 'Animeflix' kapandı
Popüler anime korsan portalı 'Animeflix' kapandı

Ücretsiz çevrimiçi yayın sunmaya çalışan bir korsan web sitesi daha sona erdi. Bu kez anime yayın sitesi “Animeflix” bir gün önce önceden haber verilmeksizin çevrimdışı oldu.

Popüler Korsan Site Animeflix ‘Gönüllü’ Olarak Kapatıldı

Anime korsan portalının ölümü kullanıcılar arasında heyecan yarattı ve tartışmalar başlattı. Animeflix aylık on milyonlarca ziyaretçiye sahipti ve 35.000’den fazla üyeden oluşan aktif bir Discord topluluğu oluşturmuştu.

Popüler Korsan Site Animeflix 'Gönüllü' Olarak Kapatıldı
Popüler Korsan Site Animeflix ‘Gönüllü’ Olarak Kapatıldı

Sitenin ayrılma nedenleri bilinmemekle birlikte, yayın kuruluşu Animeflix’in son aylarda önemli bir yasal baskıyla karşı karşıya kaldığını bildirdi. Animeflix’in operatörleri Discord sunucularında bir mesaj yayınladı:

”Animeflix’in kapatıldığını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, hizmetimizi derhal geçerli olmak üzere kapatmaya karar verdik. Yıllar boyunca desteğiniz ve coşkunuz için derinden minnettarız. Yolculuğumuzun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz. Umarız animenin neşesi ve heyecanı diğer harika platformlar aracılığıyla günlerinizi aydınlatmaya devam eder.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PERKOTEK TURNİKE SİSTEMLERİ

Animeflix geçen yıldan bu yana korsanlık karşıtı koalisyon ACE’nin radarındaydı. Ana alan adı olan “Animeflix.live”, telif hakkı sahiplerinin bir lisans almasının ardından askıya alındı.

”Bu tür ihlal edici alan adlarının/web sitelerinin ihlal eylemlerinin hidra başlı doğasına ayak uydurmak için, bu Mahkeme, eserlerin ihlal edici web sitelerine veya hemen ardından yeni sürümlerine yüklenme olasılığı bulunduğundan, telif hakkıyla korunan eserlerin sahiplerine telafisi mümkün olmayan bir zarar verilmemesini sağlamak için, telif hakkıyla korunan eserleri yaratıldıkları anda korumak için bir ‘Dinamik+ ihtiyati tedbir’ vermeyi uygun bulmuştur.”

Bununla birlikte, korsan portal yeni alan adlarıyla ortaya çıktığı için operasyonları çok fazla etkilemedi, ancak sonunda kullanıcılarına önceden haber verilmeksizin varlığına son verildi. Yayın organı, kapatmanın orijinal Animeflix’in kalıcı olarak çevrimdışı olmasından birkaç yıl sonra gerçekleştiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefonun Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız

Popülerliği nedeniyle gelecekte internette yeni bir Animeflix klonunun ortaya çıkıp çıkmayacağını söylemek için çok erken olacaktır. Ancak kapanma, ExtraTorrent, RARBG ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok bilinen korsan portalın iflas ettiği devam eden eğilimin bir parçası.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz