Apple, masrafları kısmak için yeni nesil Apple Watch SE’yi plastikten üretebilir

0
Apple, masrafları kısmak için yeni nesil Apple Watch SE'yi plastikten üretebilir
Apple, masrafları kısmak için yeni nesil Apple Watch SE'yi plastikten üretebilir

Apple’ın sadece Apple Watch Series 10 ve Apple Watch Ultra 2 üzerinde çalışmakla kalmadığı, aynı zamanda Apple Watch SE’nin halefi üzerinde de çalıştığı bildiriliyor.

Apple Watch SE’de Büyük Değişiklik Yaşanabilir

Ancak yeni bir rapora göre Apple, yeni nesil Apple Watch SE’de büyük bir değişiklik yapmayı düşünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, Apple alüminyumdan vazgeçebilir ve Apple Watch SE’nin plastikten yapılmış bir sonraki versiyonunu tanıtabilir.

Gurman, Power On bülteninde, yeni nesil Apple Watch SE’nin sert plastik bir tasarım için alüminyum kasadan vazgeçebileceğini bildirdi. Bunun fiyatları düşük tutmak için yapıldığı bildiriliyor. Gurman şöyle diyor: Şirket ayrıca en son 2022 yılında güncellediği daha düşük maliyetli Apple Watch SE modelinin yeni bir versiyonu üzerinde çalışıyor. Şirketin test ettiği fikirlerden biri, alüminyum kabuğun sert plastikle değiştirilmesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın yeni iPhone 14 Pro'su 8GB RAM ile gelebilir
Apple Watch SE'de Büyük Değişiklik Yaşanabilir
Apple Watch SE’de Büyük Değişiklik Yaşanabilir

Şu anda Apple, üst düzey Apple Watch modellerine benzer şekilde alüminyumdan yapılmış Apple Watch SE’yi sunuyor. Ancak, güncellenmiş Apple Watch SE 2022 yılında piyasaya sürüldüğünde, arka kasadaki seramik malzemeden kurtuldu ve yeni bir “naylon kompozit” malzemeye geçti.

Ne yazık ki Mark Gurman, Apple Watch SE’nin bir sonraki versiyonu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmıyor. İdeal bir dünyada Apple, Apple Watch SE’yi plastikten üretmeye başlarsa, saatin başlangıç fiyatını düşürmesi gerekir. Apple Watch SE’nin şu anki başlangıç fiyatı 249 dolar. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Samsung’un en uygun fiyatlı saatinin başlangıç fiyatı 199 dolar.

Apple için, Apple Watch Ultra/Ultra 2 için Samsung Galaxy Watch Ultra şeklinde iyi bir rekabet yaklaşıyor. Galaxy Watch Ultra’nın 10 Temmuz’da Paris’teki Louvre Müzesi’nde düzenlenecek Unpacked etkinliğinde görücüye çıkacağı söyleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz