Capcom yeni bir Resident Evil oyununun geliştirilmekte olduğunu doğruladı

0
Capcom yeni bir Resident Evil oyununun geliştirilmekte olduğunu doğruladı
Capcom yeni bir Resident Evil oyununun geliştirilmekte olduğunu doğruladı

Bu haberi duymak tam olarak bir sürpriz değil, ancak en azından artık resmi. Capcom Next yayın etkinliğinin sonunda yayıncı, popüler Resident Evil serisinde yeni bir ana oyunun geliştirilmekte olduğunu doğruladı.

Bir Sonraki Resident Evil’in Geliştirilmekte Olduğu Doğrulandı

Resmi açıklama etkinliğin sonuna doğru geldi, YouTube’da yayınlandığı üzere Capcom, daha önce Resident Evil 7: Biohazard’ın yönetmenliğini yapan Koshi Nakanishi’nin yeni oyundan sorumlu olacağını doğruladı.

Videoda Nakanishi’nin şu sözleri yer alıyor: Yeni bir Resident Evil yapıyoruz. 7’den sonra ne yapacağımızı bulmak gerçekten zordu. Ama buldum ve dürüst olmak gerekirse önemli hissettiriyor. Henüz herhangi bir detay paylaşamam ama umarım paylaşacağım gün için heyecanlısınızdır.

Capcom ve kendisinin bir sonraki Resident Evil oyunu hakkında açıkladıkları bu kadar olsa da, Apple’ın iPhone, iPad ve Mac cihazları için Resident Evil 7: Biohazard portu App Store’da yerini aldı. Oyunun bu portunun açılış bölümlerini ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ana oyun 19,99$, DLC paketi ise 20$’a satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Fotoğraflar yakında görsel aramayı basitleştirmek için gelişmiş filtreler sunabilir

Capcom’un Resident Evil serisindeki son oyunu Resident Evil Village idi. Oyun 2021’de piyasaya sürüldüğünde hem eleştirel hem de satış başarısı elde etmişti. Mart 2024’e kadar oyun toplam 10 milyon adet sattı ve satmaya devam ediyor.

Bir Sonraki Resident Evil'in Geliştirilmekte Olduğu Doğrulandı
Bir Sonraki Resident Evil’in Geliştirilmekte Olduğu Doğrulandı

Capcom Next ayrıca Dead Rising Deluxe Remaster’ın 19 Eylül’de PC, PS5 ve Xbox Series X ve S platformları için piyasaya sürüleceğini duyurdu. Geliştirilmiş karakter modelleri, dokular ve ışıklandırmanın yanı sıra otomatik kaydetme gibi birkaç yeni özellik, kontrollerinde iyileştirmeler, bazı kullanıcı arayüzü değişiklikleri ve çok daha fazlasıyla hicivli açık dünya zombi aksiyon oyununun grafiklerini artıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz