Netflix’te İzleyebileceğiniz 2 Efsane Film Serisi

0
23
netflix'te

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri bugünkü yazımızda, sinema ve film tarihine adlarını altın harflerle yazdırmış, hayranlarının izleye izleye sıkılmadığı uzun serilere sahip filmlerden bahsedeceğiz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Bu önereceğimiz yapımları seri halinde Netflix üzerinden rahatlıkla izleyebileceksiniz. Netflix’te rahatlıkla bulabileceğiniz bu iki efsane yapıt kesinlikle izlenmesi gereken türden.

Özellikle korona virüsten korunurken şu karantina günlerinde kendimizi evlerimizde izole ederken, yapacak aktivite arayışına giriyoruz. Türkiye’nin Teknoloji Rehberi ve Teknoloji Bloğu Teknobilimadamı ailesi olarak da geçtiğimiz günler de yayınladığımız rehberler gibi yine bir rehber olarak da görebilirsiniz bu yazımızı.

Netflix’te Seri Olarak İzleyebileceğiniz 2 Efsane

Harry Potter: Dünyaca ünlü roman serisi ve ardından da sinemaya uyarlanmış Harry Potter’ı bilmeyenimiz yoktur. İzlesek de izlemesek de Harry Potter film serisinin uzun ve efsanevi bir evrene ve hikayeye sahip olduğunu hemen hemen herkes bilir. Netflix üzerinden filme ait tüm filmleri bulabileceğiniz filmi rahatlıkla izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Son dakika! Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK istifa etti!
İlginizi Çekebilir : 2020’de Vizyona Girecek En İyi 5 Film

Harry Potter serisi, İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yedi kitap olarak yazılan fantastik romanlar ve onlardan uyarlanan filmler serisi olarak hayranlarının karşısına çıksa da, bir o kadar bu serinin hayranları tarafından yazılanlar da dikkat çekici oldu. Serinin bölümleri şöyle;

  • Harry Potter ve Felsefe Taşı
  • Harry Potter ve Sırlar Odası
  • Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
  • Harry Potter ve Ateş Kadehi
  • Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
  • Harry Potter ve Melez Prens
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
  • Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2
harry potter
harry potter

Yüzüklerin Efendisi: Bu sefer Harry Potter’a nazaran daha farklı bir seriden bahsedeceğim. Bir Orta Çağ efsanesi, bir başyapıt fantastik filmlerde çığır açmış bir efsane Yüzüklerin Efendisi’nden bahsediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Faruk Fatih özer yakalandı iddiası ortaya atıldı!

Yine Harry Potter serisi gibi bir roman serisi aslında Yüzüklerin Efendisi, anlayacağınız üzere daha sonradan beyaz perdeye aktarılıyor. J. R. R. Tolkien  tarafından yazılan bu efsane seri 2000 senesinden başlayarak 3 sene içinde beyaz perdeye aktarıldı. Serinin bölümleri şöyle;

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği 
Yüzüklerin Efendisi: İki Kule 
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz