Mortal Kombat 1 resmen duyuruldu! İlk oynanış videosu paylaşıldı

0
41
Mortal Kombat 1 resmen duyuruldu! İlk oynanış videosu paylaşıldı
Mortal Kombat 1 resmen duyuruldu! İlk oynanış videosu paylaşıldı

Mayıs ayında NetherRealm Studios Mortal Kombat serisi için neler yapıldığını açıkladı. Pek çok kişiyi şaşırtacak şekilde, bir sonraki oyun Mortal Kombat 1 adını taşıyan bir yeniden başlatma. Açıklamada seri için bazı yeni özellikler vaat edilmişti, ancak bugünkü oynanış gösterimine kadar çok az şey biliniyordu.

Mortal Kombat 1 İlk Oynanış Videosu Paylaşıldı
Mortal Kombat 1 İlk Oynanış Videosu Paylaşıldı

Mortal Kombat 1 İlk Oynanış Videosu Paylaşıldı

Bir sonraki Mortal Kombat oyununa ilişkin haberler, Warner Bros. CEO’su David Zaslav’ın bir telefon görüşmesi sırasında soğukkanlı bir şekilde bir sonraki Mortal Kombat oyununun 2023 yılında piyasaya sürüleceğini söylemesiyle ortaya çıktı. Ancak herkesin ilk düşüncesi söz konusu oyunun Mortal Kombat 12 olacağı yönündeyken, resmi duyuru fragmanı aksini ortaya koydu. Nintendo Switch, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve Windows için çapraz oynama ve çapraz kaydetme özellikleriyle 19 Eylül’de piyasaya sürülecek olan Mortal Kombat 1, serinin tam teşekküllü bir yeniden başlatması. Zaman çizelgeleriyle oynamak uzun soluklu seri için yeni bir şey değil ve yeni fragman heyecan verici olsa da, kadro ve yeni oyun sistemleri hakkında pek çok soru var. Ancak bugün ortaya çıkan oynanış sayesinde artık oyunun gerçekte nasıl bir oyun olacağını daha iyi biliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Koronavirüs Ülkeleri Asteroit Çarpmasına Hazırlıyor

Fragman, bazı muhteşem detaylı ortamları ve bazı keyifli kanlı ve hızlı dövüşleri ortaya çıkardı. Hikaye, mevcut birçok rekabeti ve ittifakı tersine çeviren yeniden başlatılmış bir evren içeriyor. Ancak belki de en ilginci, oyunun “kameo” sistemi size yanınızda savaşacak ek bir yardımcı karakter veriyor.

Mortal Kombat serisine aşina olanlar ilk duyuru fragmanındaki kilit karakterleri zaten fark etmiş olacaklardır. Şimdilik aşağıdaki karakterler onaylandı:

  • Johnny Cage
  • Kitana
  • Kung Lao
  • Liu Kang
  • Mileena
  • Raiden
  • Scorpion
  • Shang Tsung
  • Sub-Zero

Zaman çizgisi büyüsü Mortal Kombat’ın doğasında olsa da, burada kesinlikle çok daha fazlası var. Yeni, daha eski görünümlü bir ortam, dünyayı sona erdiren bir tür felaket gibi görünen bir olayın yaklaşan kıyameti ve Liu Kang’ın tanrılık statüsüne sahip olmasıyla Mortal Kombat 1’in elinde birkaç anlatı sürprizinden daha fazlası olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitter, İfadelerin Kontrolünüzde Olduğu Yeni Gizlilik Özelliğini Test Ediyor

Yeni hikaye yönleri ve oynanış özelliklerine rağmen oyun, serinin yıllardır sevilen içgüdüsel kan ve ölümcül ölümlerden daha fazlasını sunacak gibi görünüyor. Mortal Kombat 1 19 Eylül 2023’te yayınlanacak ve ön sipariş verenler için beta erişimi Ağustos ayında sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz