Netflix Temmuz ayında ‘The Queen’s Gambit Satranç’ oyununu başlatmaya hazırlanıyor

0
40
Netflix Temmuz ayında 'The Queen's Gambit Satranç' oyununu başlatmaya hazırlanıyor
Netflix Temmuz ayında 'The Queen's Gambit Satranç' oyununu başlatmaya hazırlanıyor

Netflix, mobil oyun dünyasının en popüler oyunlarından bazılarını içeren Yaz Oyunlarını duyuran bir video yayınladı. Bunların yanı sıra Netflix, en popüler masa oyunlarından biri olan ve popüler ‘The Queen’s Gambit’ dizisinden esinlenen ‘Chess’i de sunuyor.

İlk bakışta oyun, oyuncuların dizide yer alan mekanları ziyaret ettiği ve insanlarla tanıştığı, TV dizisinin bir şekilde uyarlanmış bir hikayesi gibi görünüyor. Satrancın popülerliği göz önüne alındığında, oyuncular için oyunun işleyişi hakkında bazı kısa dersler olabilir.

The Queen's Gambit Satranç' oyunu
The Queen’s Gambit Satranç’ oyunu

Oyun 25 Temmuz’da Yayınlanacak

Oyunun resmi açıklamasında şöyle deniyor: “Beth Harmon’ın dünyasına hoş geldiniz. Ödüllü diziye yazılan bu çarpıcı aşk mektubunda ders alın, bulmaca ve maç oynayın ya da arkadaşlarınıza karşı yarışın.” “Satranç tahtasının ötesinde, oyuncular Shaibel ve Borgov gibi tanıdık yüzlerle tanışabilir, Beth’in evi, Methuen yetimhanesi, Las Vegas turnuvası ve daha fazlası dahil olmak üzere ikonik yerleri ziyaret edebilirler. Yeni başlayanlardan satranç ustalarına kadar bu sürükleyici deneyim her türden hayrana hitap ediyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Clubhouse platformunda da önemli bir veri sızıntısı yaşandı!

Şirket bunun dışında Cut the Rope Daily’nin 1 Ağustos’ta yayınlanacağını, Lego Legacy: Heroes Unboxed ve Paper Trail gibi diğer popüler mobil oyunların da yakında yayınlanacağını duyurdu. Bir diğer popüler oyun ise The Queen’s Gambit Chess’ten iki hafta önce piyasaya sürülecek olan popüler çok platformlu video oyunu OXENFREE’nin devamı niteliğindeki OXENFREE II: Lost Signals. Oyun, 2021 yılında Netflix tarafından satın alınan Night School Studio tarafından geliştirildi.

Oyun, lansmanı sırasında çok iyi karşılanan OXENFREE’nin olaylarından beş yıl sonra geçen doğrudan bir devam oyunu ve hem PC hem de mobil cihazlar için mevcut olacak. Bu eklemelerle birlikte Netflix oyun kütüphanesi artık aboneleri için 60’tan fazla oyun içeriyor. Şirket son zamanlarda oyun sektörüne odaklanıyor ve abonelerine gündelik oyunlar sunmak için birkaç stüdyoya yatırım yaptı. Bu, şirketin abonelerini elinde tutması için harika bir yol olarak çalışıyor ve insanlar bazı harika video oyunları oynayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Amazon ilk akıllı ev robotunu tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz