Son 13 Yılın İlk Yeni Prince Of Persia Oyunu Duyuruldu

0
Son 13 Yılın İlk Yeni Prince Of Persia Oyunu Duyuruldu
Son 13 Yılın İlk Yeni Prince Of Persia Oyunu Duyuruldu

Ubisoft, Prince of Persia serisinin Prince of Persia: The Lost Crown ile yeniden canlandırılacağını duyurdu. Oyun, sevilen platform oyunu Rayman Legends’ın arkasındaki stüdyo olan Ubisoft Montpellier tarafından geliştiriliyor ve serinin 2D aksiyon-macera oyunu olarak kökenlerine geri dönüyor. Oyun 18 Ocak 2024’te çıkacak.

Yeni Prince Of Persia Oyunu
Yeni Prince Of Persia Oyunu

Yeni oyunda Immortals adlı bir grupta genç bir savaşçı olan Sargon başrolde. Prens Ghassan’ı lanetli Qaf Dağı’ndan kurtarmak için gönderilirler ve daha sonra dünyanın dengesini tehdit eden daha büyük bir komploya yakalanırlar. Ubisoft, hikayenin Pers mitolojisinden esinlendiğini ve Metroidvania yapısını kullanacağını, yeni alanların kilidini aşamalı olarak açmak ve Qaf Dağı’ndaki bulmacaları çözmek için yeni zaman güçleri edinmenize izin vereceğini söylüyor. Oyunun müzikleri Gareth Coker ile birlikte İran doğumlu besteci Mentrix tarafından besteleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G tasarımları ve özellikleri sızdırıldı

Oyunun, Ubisoft Pune ve Ubisoft Mumbai tarafından yapılan çalışmaların ardından Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen Prince of Persia: The Sands of Time’ın ertelenen yeniden yapımıyla bir ilgisi bulunmuyor. Yeniden yapım, Eylül 2020’de duyurulmasından bu yana bir dizi gecikmeye maruz kaldı ve Mayıs 2023’te Ubisoft, oyunun “hala erken bir aşamada” olduğu için Haziran ayındaki Summer Game Fest’te görünmeyeceğini doğruladı.

Prince of Persia Oyununun Geçmişi

Kısa süre önce Ubisoft Montpellier’i ziyaret etme ve The Lost Crown’u oynama fırsatı bulduk ve önümüzdeki hafta Ubisoft Forward’ı takip ederek oyun hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız. Orijinal Prince of Persia, Jordan Mechner tarafından geliştirilen ve ilk olarak 1989 yılında Apple II’de piyasaya sürülen bir 2D platform macera oyunuydu. Oyunu iki devam oyunu takip etti–Prince of Persia 2: The Shadow and The Flame 1993’te ve Prince of Persia 3D 1999’da.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 14 tanıtıldı!

Seri daha sonra 2003 yılında PS2, Xbox, GameCube ve PC için eleştirmenlerce beğenilen Prince of Persia: The Sands of Time’ın piyasaya sürülmesiyle yeniden başlatıldı ve bu da üç devam oyununu doğurdu – 2004’te Warrior Within, 2005’te The Two Thrones ve 2010’da The Forgotten Sands. Basitçe Prince of Persia olarak adlandırılan bir spin-off, 2008 yılında Xbox 360, PS3 ve PC için piyasaya sürüldü.

Prince of Persia: The Lost Crown’ın 18 Ocak 2024’te Nintendo Switch, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz