Microsoft, Windows 10 Insider Preview’u Internet Explorer olmadan yayınladı

0

Bir kez daha, Microsoft bu haftaki Windows 10 Insider Preview derlemesini Cuma günü yayınladı. Derleme 21387, Geliştirme kanalında mevcuttur. En dikkate değer şey, bunun Internet Explorer etkinleştirilmeden gönderilen ilk yapı olmasıdır.

Microsoft kısa süre önce Windows 10’da Internet Explorer’ı ne zaman kapatacağını duyurdu. Ancak, aslında eski tarayıcıyı işletim sisteminden kaldırmıyor. Bunun yerine, Internet Explorer’a güvenen işletmeler Edge tarayıcısında IE modunu kullanacak. Yine de, IE modunun motor için Internet Explorer’a ihtiyacı var.

Windows 10 Insider Preview 21387 sürümündeki yeniliklere gelince, gerçekten çok fazla şey veya not edilecek başka bir şey yok. Microsoft, deneyimi iyileştirmek için Görev Yöneticisi’nde Eko modunu kapattığını söyledi, ama hepsi bu. Geri kalanı bir dizi düzeltme ve bilinen sorundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung, Akıllı Televizyon Özelliklerine Sahip Yeni Monitörleri Olan 'M5' ve 'M7'yi Duyurdu

Insider Preview

Bu, Dev kanalının bir önizlemesidir, yani resmi olarak Windows 10 sürümüne bağlı değildir. Yapı, 21H2 ‘Cobalt’ sürümüne bağladığını düşünen, ancak görünüşe göre değil, co_release şubesinden. Her iki durumda da, sahip olduğumuz yeni özelliklerin çoğu uygun bir Windows 10 21H2 sürümüne bölünecek. Bu, Beta kanalında görünmelidir. 21H1 piyasaya sürülürken, Beta kanalını yeni bir sürüm için açık bırakırken, 21H2’nin Beta’ya geçmesi biraz zaman alabilir.

Windows 10 RTM’ler Haziran ve Aralık aylarında olduğundan, Temmuz ayında Beta kanalında Windows 10 21H2 sürümünü görmemiz daha olasıdır. Bu şekilde, Ekim ayında piyasaya sürülmeden önce birkaç ay servis edilebilir. Windows 10 21H2 sürümünde, yolda olan Sun Valley kullanıcı arayüzü revizyonu gibi daha fazlası da var. Haziran ayındaki bir Windows etkinliğinde bununla ilgili daha fazla bilgi almalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Geçmişten Bu Yana En Çok Satılan Oyunlar

Şimdilik, bu Windows 10 yapısını yüklediğinizde, Internet Explorer’ın devre dışı bırakılacağını ve Edge’i kullanmanız gerekeceğini bilin. Ancak hala IE kullanıyorsanız, Windows önizlemelerinin en son noktasında ne yaptığınız belirsizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz