Google Fotoğraflar, Android 12’de dosyaları silme istemi göstermeyebilir

0

Şu anda, cihazınızdaki Google Fotoğraflar uygulaması bir fotoğrafı silmeye çalıştığınızda bir istem gösteriyor. Birkaç fotoğrafı kaldırıyorsanız bu uyarı kolayca can sıkıcı olabilir. Neyse ki, Android 12’den başlayarak, uygulamanın herhangi bir istem göstermesi gerekmeyecek ve fotoğraflarınızı hemen silebilecek.

Google Fotoğraflar’da Artık Rahatsız Edici Silme İstemleri Yok

Android Developers sitesinde Medya yönetimi erişim bölümünde yapılan bir güncellemeye göre, Android 12 API’lerini hedefleyen uygulamaların artık her dosya işlemi için bir silme uyarısı göstermesine gerek kalmayacak. Bu, Android 12 çalıştıran cihazınızda bir komut isteminden geçmek zorunda kalmadan fotoğrafları Google Fotoğraflar’dan ve diğer uygulamalardan kaldırabileceğiniz anlamına gelir.

Google Fotoğraflar

Bu Değişiklik Google Fotoğraflar’da Fotoğraf Silme İşlemini Nasıl Daha Kolay Hale Getirecek

Şu anda, yalnızca bir Android cihazdaki sistem galerisi uygulaması, herhangi bir istem göstermeden dosyaları silebilir. Bu, üçüncü taraf bir galeri uygulaması olan Google Fotoğraflar gibi bir uygulama kullanıyorsanız, fotoğraflarınızı tamamen kaldırmadan önce uygulamaya izin vermeniz gerektiği anlamına gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Genç Sürücüler ve Hatchback-SUV Tercihi

Yukarıdaki değişiklik uygulandığında, Google Fotoğraflar gibi bir üçüncü taraf uygulamasının fotoğraflarınızı kaldırmadan önce bir istem görüntülemesi gerekmeyecektir. Silme seçeneğine dokunduğunuz anda uygulama fotoğrafları silebilir.

Bu özelliğin Google Fotoğraflar’da yerleşik olması için uygulamanın daha yeni Android geliştirici yönergeleriyle güncellenmesi gerekecektir. Ayrıca, bu özelliği kullanabilmek için cihazınızda Android 12 çalıştırmalısınız.

Şu anda, Pixel kullanıcıları bu seçeneğe zaten erişebiliyor ve Google Foto’dan dosya kaldırırken herhangi bir istem almıyorlar. Bunun nedeni, Fotoğraflar’ın bu telefonlarda varsayılan sistem galerisi uygulaması olmasıdır.

Google Fotoğraflarını Silme Android 12 İle Daha Kolay Olacak

Bu, cihazlarınızdaki Google Foto gibi uygulamaların gösterdiği sürekli silme istemlerinden rahatsız olanlar için gerçekten iyi bir haber. Bu güncelleme yayınlandığında, fotoğraflarınız herhangi bir istem olmadan silinecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz