Windows 10 Mayıs 2021 güncellemesi çıktı

0

Son zamanlarda Windows 10 Mayıs güncellemesini (“21H1” olarak da bilinir) çok konuştuk, ancak ne zaman halka açıklanacağını bilmiyorduk. Neyse ki, Microsoft güncelleme için başlatma düğmesine bastı ve yakında Windows Güncellemelerinizde görünmeye başlayacak.

Windows 10 Mayıs Güncellemesinde Neler Var?

Microsoft, Windows Blog’da güncellemeyi resmi olarak yayınlanmaya hazır olarak ilan etti. Güncellemenin kendisi çok büyük değil, ancak Windows 10 makinenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için temel yamalar ve düzeltmeler içeriyor. Güncelleme ayrıca Windows Hello kullanıcılarının, Windows Defender Uygulama Korumasının daha iyi çalışmasını sağlamak için bazı ince ayarların yanı sıra harici veya dahili bir kamera kullanmasına da olanak tanır.

Microsoft, bilgisayarınızdaki Windows Update ayarlarına gidip yeni eklemeler olup olmadığını kontrol etmesini isteyerek güncellemeyi arayabileceğinizi söylüyor. Bununla birlikte, yazılım devi, talebe ayak uydurmak için güncellemeyi şaşırttığını ekliyor, bu nedenle indirme seçeneğinin birkaç hafta göründüğünü göremeyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Microsoft Öğrenci İndirimi Nasıl Alınır? [GÜNCEL]
Windows 10 Mayıs
Windows 10 Mayıs

Mayıs Güncellemesi için Windows’u Açma

Windows 10 21H1 güncellemesi özellikle çok büyük olmasa da, Windows Hello ve Windows Defender kullanıcıları için bazı güzel eklentileri var. Gözlerinizi Windows Update’te tuttuğunuzdan ve fırsat ortaya çıktığında onu aldığınızdan emin olun.

Windows Hello’yu destekleyen bir kameranız varsa, neden denemiyorsunuz? Bilgisayarınızda parola olmadan oturum açmak için harika bir araçtır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz