Microsoft Office, beş yeni yazı tipi ortaya koyuyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Microsoft, görsel sunum araçlarında büyük bir yükseltme yaptığını duyurarak, hizmetlerinde kullanılmak üzere beş yeni özel yazı tipini açıkladı. Microsoft, önümüzdeki aylarda tüm Microsoft ürünleri için beşinden bir sonraki varsayılan yazı tipi olduğuna karar verecek.

Yazı tipi adaylarının listesi, şirketin 2007’den beri Microsoft’a ait her şey için varsayılan yazı tipi olan Calibri’ye veda etmesiyle geliyor. Calibri, zamanında Times New Roman’ı değiştirmek için devreye girdi ve şimdi Microsoft tarafından kısa listeye alınan beş yazı tipinden biri ile değiştirilecek. İşte Microsoft’un kısa listeye aldığı beş yazı tipi;

yazı tipi
Microsoft Office yazı tipi

Tenorit

Microsoft, Tenorite’in büyük noktalar, aksanlar ve noktalama işaretleri gibi öğelerle birlikte geldiğini ve ekranda küçük boyutlarda okunmasının rahat olduğunu belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Volkswagen'den elektrikli pickup gelebilir!

Bierstadt

20. yüzyılın ortalarında İsviçre tipografisinden ipuçları alan Bierstadt, çağdaş bir yazı tipidir. Yazı tipi, basitliği ve akılcılığı son derece okunabilir bir biçimde getirmeyi amaçlamaktadır.

Skeena

Skeena, birçok vuruşun ucuna uygulanan farklı bir dilimle modüle edilmiş vuruşlara sahip olan kalın ve ince arasında bir kontrast getiriyor.

Seaford

Seaford, harfler arasındaki farklılıkları vurgulamaya yardımcı olmak için organik ve asimetrik formlar içerir. Bu da daha tanınabilir kelime şekilleri yaratır.

Grandview

Grandview’in okunabilirliği, ince ayarlamalar sayesinde gövde metninde kullanımdan uzun biçimli okumaya kadar uzanır. Microsoft, beş yazı tipinin artık Microsoft 365 uygulamalarında ve deneyimlerinde bulut aracılığıyla kullanılabildiğini söylüyor. Microsoft kullanıcıları artık bu yazı tiplerini kullanabilir ve en sevdikleri yazı tipine olan sevgilerini sosyal medya aracılığıyla paylaşabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz