Tesla’nın 2021 Raporu Açıklandı..

0
57

Bizleri takip eden arkadaşlar için bugün güncel teknoloji haberleri içerisinde bir haberimizi sizler için derledik.

ABD merkezli teknoloji ve ticaret şirketleri her yıl düzenli olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu içerisine şirketlerinin çeyrekler özelinde raporunu sunmaktadır. Bu rapor sayesinde hem şirketlerin bilançoları yatırımcılara sunuluyor hem de Borsa tarafında hisselerin değerleri incelemeye alınıyor.

ABD’nin en önemli otomotiv ve teknoloji şirketlerinden biri olan Tesla tarafından hazırlanan 2021 senesinin ilk çeyrek raporunda yatırımcılara ilginç detaylar ortaya çıktı. Rapor içerisinde detaylı bilgilere yer veren Tesla ilk 4 aylık süreçte yatırımları ile birlikte yaşadığı sorunlara da yer verdi.

tesla'nın- 2021-raporu- açıklandı
tesla’nın- 2021-raporu- açıklandı

5 Tam Otonom Teknolojisi ile İlgili Rapor Geldi

Geçtiğimiz senelerde gelecek anlamında açıklamalar da bulunan Elon Musk, 2021-2022 senelerini işaret ederek şirket içerisinde ki otomotiv pazarını yeni nesil teknoloji ile buluşturarak birçok farklı noktalara değinerek dünya çapında çığır açacaklarını açıklamıştı. Açıklamayı yaptığı seneden itibaren teknoloji alanında büyük adımlar atan Elon Musk yeni teknolojilerinin bilançolarını bu ay itibariyle açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify liderliği eline aldı! İşte Spotify'ın kullanıcı sayısı

Üretmiş olduğunu otonom araçları ile birlikte seviye 2 sürücü destek sistemini devreye sokan şirket, üst seviye teknolojileri de araçlara yerleştirmek için çalışmalara devam ettiğini açıkladı. Çalışmalara devam etmek ile birlikte şirket içerisinde çıkan sorunlar ve ABD tarafından belirlenen yasalar sebebiyle de çalışmalar biraz yavaşladığı aktarıldı.

Seviye 2 sürücü destek sistemlerini seviye 5 sürücü destek sistemlerine çıkarmaya çalışan şirket, bunun için gece gündüz bir şekilde çalıştıklarını açıkladı. 2021’nin ilk çeyreğinde 2. Kademeye kadar gelinse de yıl sonuna kadar 4. Seviye bitirip 5. Seviyenin temelleri atılabileceği açıklandı.

Açıklanan olumsuz durumlar ile birlikte Tesla hisselerinde ufak bir düşüş yaşansa da geleceğin en büyük yatırım fonlarının başında gelen Tesla için Borsa bünyesinde güven halen devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz