Microsoft, 19.7 milyar dolarlık satın alma gerçekleştirdi!

0

Artık hayatımızın büyük bir kısmında akıllı telefonlar ve bilgisayarlar var. Bu cihazlarla birlikte gelen yardımcı asistanlar da bulunuyor. Microsoft tarafında Cortana, Apple tarafında ise Siri asistan uygulamaları ile işlerimizi oldukça kolay şekilde halledebiliyoruz. Elbette ki bu asistanlar sesli şekilde çalıştığı için yapay zekanın önemi çok büyük.

Bu nedenle firmalar yapay zekaya yaptıkları yatırımları artırmaya çalışıyorlar. Microsoft da yaptığı 19.7 milyar dolarlık satın alma ile ses üzerine olan yapay zeka çalışmalarını güçlendirmeyi amaçlıyor. LinkedIn platformunu 26 milyar dolar karşılığında satın alan dev şirket, bu sefer de yapay zeka ve ses algılama teknolojileri ile ilgilenen Nuance şirketini 19.7 milyar dolara satın aldı.

Yapılan satın alımla beraber Microsoft’un yaptığı en büyük 2. satın alım olarak tarihe geçti bu olay. Elbette ki sadece şirketi değil, şirketin içerisindeki deneyimli elemanları da satın almış oldu. Bu da Microsoft’a gelecekte bir hayli yardımcı olacak gibi görünüyor. Sonuçta artık her şey yapay zekaya dönüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz