Clubhouse platformunda da önemli bir veri sızıntısı yaşandı!

0
8

Yakın bir zamanda Facebook ve LinkedIn platformları üzerinden gerçekleşen büyük veri sızıntılarının ardından şimdi de Clubhouse platformunda bir sızıntı yaşandı. Saldırganlar, SQL veritabanı üzerinden aşağıdaki verileri sızdırdı:

  • kullanıcı ID’si
  • isim
  • kullanıcı ismi
  • fotoğraf URL’si gibi veriler.

Şirket tarafından çok önemli bilgilerin sızdırılmadığı söylense de saldırganların veritabanına girebilmesi çok acı bir durum. İleride yakalanabilecek büyük açıklar sonucu durum felakete dönebilir.

Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur

Şu anda sadece iOS için kullanımdadır. Fakat Android içinde geliştiricilerin devrede olduğu bilinmektedir. iOS içerisinde ise bir uygulamayı nasıl indiriyorsanız, o şekilde indirerek direkt olarak üye bir şekilde kullanıma hazır hale geliyor.

Fakat konu ile alakalı şöyle bir detay var. Her şeyi tamamladınız ama maalesef sohbet odalarına girerek konuşmaları dinlemek ya da dahil olmak gibi bir imkanınız şu anda yok. Uygulamayı daha önce indirmiş ve halihazırda kullanan birinin size davetiye göndermesi gerekiyor, ancak bu şekilde aktif olabiliyorsunuz. Anlayacağını üzere şu anda herkes bu platformda yer alamıyor. İlerleyen zamanlarda ise herkesin kullanabileceğini düşünüyoruz. Ne zaman olur, bilinmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz