Iphone Ipad Ve Mac Siri Geçmişi Temizleme

0
Iphone Ipad Ve Mac Siri Geçmişi Temizleme
Iphone Ipad Ve Mac Siri Geçmişi Temizleme

Herkese merhaba! Iphone Ipad Ve Mac Siri Geçmişi Temizleme, konusuna bugün değiniyor olacağız. Özellikle Apple kullanıcıları, bazen Siri’ye farklı şekilde sorular sorarlar. Kimi zaman sadece gülmek amacıyla kimi zamanda, aslında birnevi internet geçmişimizi de kapsadığını düşünerek silmemiz gerektiğini anlarız. Dolayısıyla Siri geçmişini hep temiz tutmak en mantıklı hareketlerden birisi olacaktır.

[toc]

Eğer Apple kullanıcısı iseniz, oldukça güzel bir durumdan söz ediyor olacağız. Siri’nin geçmişinizi temizlemesi sadece birkaç adım gerektirecek ve birkaç dakikanızı alacaktır. Gerek iPhone gerek Mac gerek ise de iPad’inizdeki Siri geçmişinizi artık en kolay şekilde temizleyebileceksiniz.

Iphone Ipad Ve Mac Siri Geçmişi Temizleme

Siri’den çoğu zaman bir şeyler istiyor olabilirsiniz. Bazen sadece memnun olmak için, aslında bir insandan duymak istediğiniz şeyleri sorarak, aslında Siri’den onları dinliyor olursunuz. Bu o an için kulağa hoş gelir ama Siri geçmişi için maalesef pek de sağlıklı olmayacaktır. Bu yüzden tüm Apple cihazlarınız için Siri geçmişi temizleme çözümünden söz ediyor olacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Kullanıcıları Artık WhatsApp'ta Birden Fazla Hesap Açabiliyor

Siri Geçmişi Temizleme Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak güncelleme işleminizi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Eğer telefonunuz güncel değilse, bu işlemi kesinlikle gerçekleştiremezsiniz. Bu yüzden yapmanız gereken telefonunuzu günce tutmak olacaktır. Özellikle de iPhone telefonu olanlar bilirler ki, bu telefonlara sürekli olarak güncelleme gelecektir. Bu yüzden öncelikli olarak telefonunuzu güncelleyin, sonrasında ise şu adımları izleyin;

  • iPhone ve iPad için “Ayarlar” kısmından “Siri” kısmına ve arama kısmına girin. Buradan “Siri ve Dikte” bölümüne tıklayın. Buradan “Siri Dikte Geçmişini Temizleme” kısmına tıklayarak işleminizi sonlandırın.
  • Apple Watch için ise; “Ayarlar” kısmına tıklayın. Buradan “Siri” kısmına dokunun ve “Siri Dikte Geçmişi” kısmına tıklayın. Buradan da direkt olarak “Siri Dikte Geçmişini Temizleme” kısmına tıklayarak işleminizi halletmiş olacaksınız.
  • Mac’inizden “Sistem Tercihleri” kısmına tıklayın. Buradan “Siri” kısmına tıklayın. Sonrasında ise “Siri ve Dikte Geçmişini Temizleme” kısmına tıklayarak, geçmişinizi temizleyebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Tab S8, büyük bir pil ve ekrana sahip bir Ultra modelde gelebilir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz