Meta, Facebook Messenger ve Instagram DM’lerinde 2023’e kadar uçtan uca şifrelemeyi geciktiriyor

0
meta uçtan uca şifreleme
meta uçtan uca şifreleme

Yeni bir rapora göre Messenger ve Instagram DM, 2023 yılına kadar varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyi desteklemeyecek.

Şimdiye kadar bilmiyorsanız, Messenger ve Instagram DM’deki sohbetler varsayılan olarak uçtan uca şifreli değildir. Mesajlaşma servisleri bu tür seçenekler sunar, ancak bu yalnızca bir kullanıcı bunu manuel olarak etkinleştirdiğinde gerçekleşir. Meta, bu yılın başlarında mesajlaşma servislerine uçtan uca şifreleme getireceğini duyurdu. Ancak görünüşe göre ertelendi.

uçtan uca

The Guardian’ın bir raporuna göre Meta, Messenger ve Instagram uygulamalarında uçtan uca şifrelemeyi 2023’e kadar erteledi. The Telegraph’a konuşan Meta’nın güvenlik şefi Antigone Davis bunu söyledi. özelliği aceleye getirmek istemiyor. Şirket, E2EE’nin şirketin suç faaliyetlerini durdurmaya yardımcı olma yeteneğine müdahale etmesini istemiyor. Rapora göre Davis, Meta’nın “kamu güvenliği çabalarına yardımcı olurken”, “uygulamalarında, hesap bilgilerinde ve kullanıcıların raporlarında şifrelenmemiş verilerin bir kombinasyonunu kullanacağını” söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni kamera teknolojisiyle Redmi Note 10 Super Macro sızdırıldı

Davis makalesinde, “Bazı tarihi vakalarla ilgili son incelememiz, bu hizmetler uçtan uca şifrelenmiş olsa bile yetkililere kritik bilgiler sağlayabileceğimizi gösterdi” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz