Google, Pixel 6 serisinin 30W hızlı kablolu şarjı desteklemediğini doğruladı

0
google Pixel 6 kablolu şarj
Pixel 6 hızlı kablolu şarj

Google, geçen ay yeni Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu tanıttı. Ürünlerin duyurulmasından bu yana, insanlar Pixel 6 serisini tıkayan sorunlar hakkında rapor veriyor. İlk başta, Google akıllı telefonlarının, şirketin Aralık ayında bir güncelleme ile düzeltileceğini söylediği ekran sorunlarıyla karşılaştığına dair raporlar çıktı. İnsanlar ayrıca akıllı telefondaki yavaş ekran içi parmak izi sensörü hakkında da bilgi verdi. Pixel 6 sahiplerinin uyduğu bir diğer şey de yavaş şarj hızı.

Android Authority, Google Pixel 6 ve 6 Pro’nun 22W şarj hızında, “tam bir döngüde ortalama sadece 13W” olduğunu iddia eden bir raporla çıkan ilk yayındı. Yayın, “telefonun şarjı sırasında hiçbir noktada” hızın 30W’a kadar çıktığını gördüklerini söyledi. Bilmeyenler için, Google Pixel 6 kutudan şarj cihazı çıkmıyor. Bunun yerine, Apple gibi Google, 30W dereceli akıllı telefon için ayrı bir şarj satıyor. Ancak Android Authority’ye göre akıllı telefon, Google’ın şarj tuğlasında bahsettiği hızda şarj olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Kullanıcıları Sonunda Masaüstünde Bir Arama Sekmesine Sahip Olacak

Pixel 6

Yayın, Pixel 6 serisindeki yavaş şarj hızı hakkında bilgi verdiğinden beri, Google artık bir blog yazısı aracılığıyla Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun 30W şarj etme özelliği olmadığını resmen onayladı. Google, Pixel 6’nın 21W’da ve Pixel 6 Pro’nun 23W şarj hızında zirvede olduğunu söylüyor.

Blog yazısında Google, “Pil ömrü, uzun ömür ve hızlı şarj arasında bir denge sağlamak için Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’daki yüksek enerji yoğunluklu hücreleri tasarladı” diyor. Duvar adaptörünün güç derecesinden bağımsız olarak, “tam şarj döngüsü yoluyla sağlanan gerçek güç, tek bir şarj süresi boyunca değişir. Herhangi bir andaki şarj hızı, pil hücresi ve sistem tasarımı gibi faktörlere bağlıdır, sıcaklık, sistem kullanımı ve şarj durumu.”

Bu sayede Google, telefonların en yüksek 21W ve 23W gücünü ayrı olarak sattığı 30W şarj adaptöründen çekebilecekleri anlamına geliyor. Ancak bu, şarj döngüsü boyunca telefonun bu hızda şarj olacağı anlamına gelmez – “pil güvenliği” için pil şarj hızı düşebilir. Şirket, yarım saat işaretinin ardından, şarj oranlarının %80’e ulaşmak için daha yavaş bir hıza düştüğünü söylüyor. %80’in üzerinde, telefonun şarj oranları “pilinizin ömrünü korumak için bozulmayı en aza indirmeye yardımcı olmak” için daha da düşürülür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Depolama Alanınızı Nasıl Boşaltabilirsiniz?

Bununla birlikte, bir Pixel 6 almayı planlıyorsanız, bir tane satın alın, Verizon’un Pixel 6 serisinde sunduğu bir anlaşmaya bakın. Ayrıca, kendinize bir Pixel 6 almayı planlıyorsanız, Google’dan akıllı telefonlar incelememize göz atmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz