Instagram bağlantıları artık Twitter’da önizlenebilir

1
instagram bağlantıları twitter
instagram bağlantıları twitter

Instagram bağlantıları geçmişte tweet’lerde tam boyutlu bir resim önizlemesi ile gösteriliyordu ve önizleme genellikle kullanıcıyı Instagram’ın web sitesine götürüyor veya uygulamayı bir mobil cihazda açıyordu. Görüntü önizlemesi daha sonra kaldırıldı, kullanıcıları önizleme olmadan yalnızca bağlantının kendisini görmeye zorladı, bu da kullanıcıların görüntünün ne olabileceğine dair bir fikir edinmek için bağlantıyı açmaya zorlandıkları anlamına geliyordu. Instagram durumla ilgili fikrini değiştirmiş gibi göründüğü için özellik şimdi yeniden etkinleştirildi. Teknoloji haberleri hakkında daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Instagram açıkladı yeni görüntü önizleme şimdi geri Twitter olduğunu bir tweet özelliği. Tweet, “Twitter’da bir Instagram bağlantısı paylaştığınızda, o gönderinin bir önizlemesi görünecek” dedi. Daha fazla insanı web sitesine ve uygulamalarına çekmek istediğinde 2012’de devre dışı bıraktığından, şirketi bu özelliği yeniden kullanıma sunmaya neyin motive ettiği açık değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da Alarm Sesi Nasıl Değiştirilir?

Instagram’a bu unutulmuş özelliği yeniden uygulamak ve bu kadar harika şekillerde yenilik yapmak için neyin ilham verdiği belli değil, sonuçta, bunun gibi bir gömülü görüntü önizlemesi yalnızca birkaç ekstra HTML kodu satırı gerektirir. Bunu uygulamak, milyarlarca dolarlık reklam geliri elde eden bir şirket için yalnızca çok az kaynak gerektirirdi.

Görüntü önizleme özelliğini uygulamak ve kullanıma sunmak için dokuz yıl geçtikten sonra, uygulamanın iPad’lerde resmi desteği ve kendi özel uygulamasını ne zaman alacağı henüz belli değil. Kronolojik gönderi sırasının da yakın zamanda geri geleceğini görmüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple, iPhone 14 Pro İçin LG Tarafından Sağlanan OLED Ekranları Kullanacak

Bu özelliğin Twitter’da tekrar etkinleştirildiğini görmek ilginç, görüntü önizlemeleri ve diğer yerleştirmeler hala çalışmıyor ve Facebook Messenger’da tamamen devre dışı bırakıldı, ancak Facebook’un kendisinde değil. Bu arada, WhatsApp çoğu resim önizlemesini gömülü bir biçimde destekler, bu da tüm bunları garip hale getirir.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz