Makyajlı Tesla S Çıkışı Ertelendi

0

Geçtiğimiz günlerde makyajlı Tesla Model S’in yaratmış olduğu gündem birçok kişi tarafından oldukça heyecan yaratılmıştı. Özellikle de Elon Musk tarafından yapılan yeni tasarımsal açıklamaların heyecanı birçok kişiye ulaşmıştı.

Geçtiğimiz günlerde 3 Haziran 2021 tarihinde müşteri teslimatlarına başlanacağı açıklanmıştı, özellikle de arabayı alacak müşteriler için de etkinlikle alakalı tanıtım etkinliğin gerçekleşeceği açıklandı.

Dün akşam Elon Musk atmış olduğu tweetle araçların teslimatında gecikme yaşayacağını açıkladı. 3 Haziran olan teslim tarihi atılan tweet sonrası 10 Haziran olarak güncellenmek zorunda kaldı. Ertelenen tarihle birlikte Tesla Model S, üçüncü kez ertelenmiş oldu.

tesla-model-3-ertelendi
tesla-model-3-ertelendi

Uzay Mekiği Olarak Biliniyor

Elon Musk yeni makyajlı aracı için belli basın toplantılarında hep “ uzay mekiği” tabirini kullanmaya başladı. Bunun sebebini araştırdığımız ise aracın teknik özellikleri bunun ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Aracın hızlanması 0-100 km/s hızlanmasından ötürü olduğu anlaşılıyor. Aracın içerisinde 2021’in başlarındaki resmi duyurusunda 1.99 gibi inanılmaz bir performansı olduğu açıklanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   50 bin TL zam geldi: Seat Leon 2021 fiyatları duyuruldu!

Bunun dışında makyajlı Tesla Model S’in 3 farklı donanım seçenekleri yer alacağını biliyoruz. Long Range, Plaid ve Plaid+ olarak adlandırılıyor.

Aracın detay özelliklerine indiğimizde iste Long Range versiyon 660 km menzil ve 3.1 saniyelik 0-100 kim/s hızlanma olarak karşımıza çıkacdak. Plaid ve Plaid+ ise sırasıyla 630 ve 830 km menzil sizlere sunmuş olacak. Araçların maksimum hızları 322 km’s’lik maksimum hız değerleri de son derece etkili olacağı benziyor. Elektrikli otomobillerin maksimum hız değerleri diğer otomobiller ile aynı maalesef olamıyor. Tesla Model S’inde durumu tam olarak bu diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz