Tesla Model 3 dünyanın en çok satan 16. arabası oldu

0

Elektrikli araçlar, 2020’de birçok küresel pazarda dolu dolu bir yıl geçirdi. Çoğu bölgede otomobil satışlarında büyük bir düşüşe neden olan pandemiye rağmen, elektrikli araç kayıtları artmaya devam etti. Ancak dünya çapında öne çıkan kazanan Tesla Model 3 oldu. Şu anda tüm dünyada en çok satın alınan 20 arabadan biri.

Tüm Zamanların En Çok Satan Elektrikli Aracı Oldu

Model 3, 2020’de toplam 439.760 adet sattı; bu, otomobilin yalnızca 2018’de ABD’de ve hatta daha sonra diğer bölgelerde piyasaya sürüldüğü düşünüldüğünde daha da etkileyici. Satış hacmi gerçekten çok hızlı arttı. Toplamda 800.000’den fazla satılan araç, aynı zamanda tüm zamanların en çok satan elektrikli otomobilidir. Tesla Model 3’e yedi yıl önde başlamasına rağmen, daha önce en üst sırada yer alan ancak 2020’de yalnızca 500.000 dönüm noktasına ulaşan Nissan Leaf’i geride bıraktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook, 650 Milyon Dolar Tazminat Cezası Aldı

Tesla Model 3

2020’de dünyanın en çok satan arabası, her ülkede yollarda kaç tane gördüğünüzü düşünürsek hiç kimseyi şaşırtmayacak olan Toyota Corolla oldu. Dünya çapında 1.134.262 adet satarak, içten yanmalı motorlu (ICE) arabaların şimdilik hâkim olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, sürpriz olacak olan şey, dünyanın en büyük araç pazarlarından herhangi birinde en çok satan otomobil olmamasıdır – sadece daha fazla ülkede mevcuttur, dolayısıyla hepsinin toplamıdır. Toyota, RAV4 ile ikinci sırada yer alıyor ve üçüncü sırada Ford F Serisi var. İkincisinin performansı özellikle belirgindir, çünkü Toyota Corolla’nın tam tersine, satışları esas olarak ABD’de. Bu nedenle, son zamanlarda elektrikli bir F-150 Lightning duyurusu ABD pazarı için çok önemli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz