Toyota Elektrikli Araç için İstasyon Yapıyor

0
toyota-elektrikli-sarj-istasyonlari

Toyota, yeni dünyanın önde gelen özelliklerinden biri olan elektrikli araçlar için düzenlediği yeni sistemlerini resmi olarak tanıtarak, kullanıcılar üzerinden dikkatlerini üzerine çekti.

Toyota, biraz daha spor araba modelleri ile birlikte devam ettiği görünse de markanın 2050 yılı içerisinde karbon nötr olmayı hedeflemektedir. Japon otomobil üreticisinin her ne kadar elektrikli modeller konusunda lider görünmüş olsa da 1997 yılında küresel emisyonları azaltmak amacıyla hibrit teknolojileri peşinde getirmektedir.

Toyota tarafından elektrikli serisi yakın zaman içerisinde piyasaya sürülecek olan RAV4 Prime plug-in hibrit ile genişlemesi devam ediyor. RAV4 hibrit modeli markanın en çok satan Pirus’u geride bırakmış oldu. Toyota bu hedefle birlikte 2025 yılına kadar 15 adet tamamen elektrikli modele sahip olan araç üreteceğini açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Emoji Anlamları - Whatsapp Emoji Anlamları
toyota-elektrikli-arac
toyota-elektrikli-arac

Modeller için Elektrik Sistemleri Gelmeye Başladı

Toyota kendi kullanıcılarına elektrikli araç sağlamaya çalışırken aynı zamanda bu araçlar için kullanılacak olan sistemlere de yerinde işlem yapacağı konuşuluyor. Bu yüzden Toyota elektrikli otomobil üretimini hız kandırırken aynı zamanda elektrikli araçları için kullanabileceği elektrikli araç sarj etme istasyonları da kullanacağı açıklandı.

İstasyonlar dünya genelinde birçok ülke de yer alacağı gibi birçok Toyota kullanıcısının araç sistemlerinde nerede olacağı gözükeceği açıklandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz