Mac’te Yüksek Güç Modu Nasıl Kullanılır?

0
mac ios güç modu
i mac yüksek güç modu

MacBook Pro’nuz arasında geçiş yapabileceğiniz birkaç güç modu vardır. Varsayılan olarak, Mac’iniz güç kullanımı ve performansı dengelemek için otomatik moda ayarlanmıştır. Düşük Güç Modu, pil ömrünü uzatmak için güç tüketimini en aza indirir. M1 Max özellikli 16 inç MacBook Pro’da Yüksek Güç modu, fanların daha yüksek hızlarda çalışmasına olanak tanır. Ek soğutma kapasitesi, sistemin çok yoğun iş yükleri altında daha yüksek performans sunmasını sağlayabilir.

8K ProRes 4444 ve 8K DNxHR video renk derecelendirme gibi yoğun grafik iş akışlarında performansı artırmak için Yüksek Güç modunu kullanabilirsiniz. 3D ve video düzenleme uygulamalarında, Yüksek Güç modu açıkken sorunsuz oynatma ve hızlı dışa aktarma deneyimi yaşayabilirsiniz. Yüksek güç modu açıkken fan daha yüksek hızda çalışabilir ve ek bir fan sesi duyabilirsiniz. Mac’iniz güce bağlı olsun ya da olmasın, Yüksek Güç modu kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 yeni bir uygulama mağazasına giriyor

macOS Yüksek Güç Moduna Kısa Bir Giriş

Pil ömründen tasarruf etmek için bazı özellikleri geçici olarak devre dışı bırakan iPhone’da (ve iPad ve Mac’te) Düşük Güç Modu’nu biliyorsunuzdur. Ancak düşük güç modunun tam tersi olan yüksek güç modunu biliyor muydunuz? Normalde, bilgisayarınızda bir video projesini dışa aktarmak veya 3D yazılımda karmaşık sahneleri değiştirmek gibi yoğun kaynak gerektiren bir görev çalıştırdığınızda, fanlar aşırı yüklenmeyi sürdürmeye çalışırken aşırı hızlanırlar. CPU serin. Apple’ın özel Mac yongaları Intel’den çok daha verimli olduğundan, Apple’ın silikon bilgisayarları, fanları döndürmeden Intel tabanlı benzerlerinden daha yüksek hızlarda ve daha uzun süre çalışabilir.

Yeni 16 inç MacBook Pro, Mac’inizin Apple CPU’sunun tüm gücünü tüketmenize yardımcı olmak için Yüksek Güç Modu adı verilen yeni bir özellik sunuyor. Mac’inizi yüksek güç moduna aldığınızda, işletim sistemi, CPU’yu serin tutmak için fanların daha yüksek hızlarda çalışmasına izin vererek çok yoğun iş yükleri sırasında performansı en üst düzeye çıkarır. Apple’ın web sitesinde yer alan bir destek belgesinde, “sistemin çok yoğun iş yükleri altında daha yüksek performans sunmasına olanak tanıyabileceğini” söyleyen bu ekstra soğutma kapasitesidir. Ve MacOS’ta Yüksek Güç Modunun nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her şey bu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nokia 8.3 5G halefi, yeni bir Qualcomm yonga, 108MP kamera ile yakında geliyor

Güç Modu

Mac’inizde Yüksek Güç Modu Nasıl Etkinleştirilir?

16 inç MacBook Pro (2021 model) bilgisayarınızda Pil tercihlerini açın ve “Pil” ve “Güç Adaptörü” bölümlerinde Güç modunu ayrı ayrı açıp kapatın.

  1. Apple menüsüne tıklayın, ardından “Sistem Tercihleri”ni seçin.
  2. Sistem Tercihleri ​​penceresinde, “Pil” etiketli simgeye tıklayın.
  3. Kenar çubuğunda “Pil” veya “Güç Adaptörü”ne tıklayın
  4. “Güç Modu”nun yanındaki açılır menüden “Yüksek Güç Modu”nu seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz