macOS 12.2.1 Monterey, Bluetooth, pil boşaltma düzeltmeleri ve yeni güvenlik yaması ile kullanıma sunuluyor

0
26
macos yeni güvenlik yaması
macos yeni güvenlik yaması

Apple, çok uzun zaman önce bildirilmeyen pil boşaltma sorununu gideren macOS Monterey 12.2.1 güncellemesini dün tüm uygun Mac cihazlarına resmi olarak sundu. Apple’ın sürüm notları, şirketin Mac bilgisayarlara bağlı Bluetooth cihazlarının aşırı miktarda pil tüketmesine neden olan sorunu çözmeyi başardığını doğruluyor.

Apple, birçok Mac kullanıcısını etkileyen bildirilen pil sorununu düzelten macOS Monterey 12.2.1’i kullanıma sundu. Sorun, bağlı Bluetooth cihazlarının, uyku modunda veya bekleme modundayken mac’in cihazdan çok fazla pil tüketmesine neden olmasıydı.

Monterey

MacRumors ayrıca, macOS 12.2 güncellemesini yükledikten sonra aynı sorunu bildiren öfkeli kullanıcılardan forumunda düzinelerce şikayet bildirdi. Sorun, hem Intel destekli Mac’ler hem de Apple silikon destekli cihazlar için ortaya çıktı ve sorun yalnızca, Bluetooth etkilenen cihazlarda tamamen kapatıldığında veya ideal olmaktan uzak olan Bluetooth özellikli cihazlar kapatıldığında durdu. Sorun, cihazların uyku modundayken gece boyunca %100 pilden %0’a geçmesine neden oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dota 2 Netflix’te Anime Dizisine Dönüşüyor

Yeni macOS Monterey 12.1.1, bilgisayar korsanlarının cihazlarda kötü amaçlı yazılım çalıştırmasına ve çalıştırmasına olanak tanıyan bir WebKit hatasını da düzeltir. Apple, sorunlardan aktif olarak yararlanılmış olabileceğinden tüm kullanıcıların güncelleme yapmalarını önerir. Apple ayrıca iPhone’lar ve iPad’ler için WebKit hatası da dahil olmak üzere kritik güvenlik açıklarını gideren iOS 15.3.1’i yayınladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz