Kayıp veya Silinmiş Spotify Çalma Listeleri Nasıl Kurtarılır?

0
Kayıp veya Silinmiş Spotify Çalma Listeleri Nasıl Kurtarılır
Kayıp veya Silinmiş Spotify Çalma Listeleri Nasıl Kurtarılır

Spotify’ın çalma listeleri, istediğiniz şeye bağlı olarak müziğinizi düzenlemenize olanak tanır. Belirli bir ruh hali, tür veya mevsim olsun, adını siz koyun; bunun için bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. Ancak hatalar olabilir ve çalma listelerinizden birini yanlışlıkla silebilirsiniz. Bu olursa, panik yapmayın. Silinen Spotify çalma listelerinizi geri alabilirsiniz. Silinen Spotify çalma listeleri nasıl kurtarabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Silinen Spotify Çalma Listenizi Nasıl Kurtarırsınız?

Silinen Spotify çalma listeleri nasıl kurtaracağınızı göstermeden önce, iki şeyin farkında olmalısınız. Birincisi, bir çalma listesini sildiğinizde Spotify onu tamamen silmez. Spotify’ın Kitaplığınız özelliğinde görünmeyecek olsa da, akış platformu bir süre saklayacak ve fikrinizi değiştirirseniz daha sonra kurtarmanıza izin verecektir.

Genellikle Spotify, silinen çalma listelerini 90 gün boyunca kaydeder. Silinen çalma listelerinizi bu süre içinde kurtardığınız sürece endişelenecek bir şeyiniz yok. Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise Spotify’ın çalma listesi kurtarma özelliğine mobil veya masaüstü uygulaması aracılığıyla erişilemiyor. Web oynatıcısını kullanmalısınız. Bunu akılda tutarak, mobil ve PC’de silinen Spotify çalma listenizi nasıl kurtaracağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Web tarayıcınızı açın ve Spotify’ın Hesaba Genel Bakış sayfasına gidin. Henüz yapmadıysanız hesabınıza giriş yapın.
  2. Ardından, sol gezinme menüsünden Çalma Listelerini Kurtar’ı seçin. Sayfaya mobil tarayıcınızdan erişirseniz, bir açılır menüyü açmak için Hesaba Genel Bakış’a dokunun ve ardından Çalma Listelerini Kurtar’ı seçin.
  3. Spotify, son 90 gün içinde sildiğiniz tüm çalma listelerini size gösterecek. Kurtarmak için bir çalma listesinin yanındaki Geri yükle’yi seçin. Geri Yükle düğmesi Geri Yüklendi olarak değişecek ve çalma listenizin başarıyla kurtarıldığını gösterecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone 7 ne zaman çıktı? iPhone 7 çıkış tarihi

Geri yüklenen Spotify çalma listeniz, Spotify’ın Web oynatıcısındaki çalma listesi koleksiyonunun en altında olacaktır. Durum böyle değilse, geri yüklenen oynatma listesini Kitaplığınızda arayarak görüntüleyebilirsiniz. Geri yüklenen çalma listenizi görmüyorsanız Spotify uygulamasını veya Web oynatıcısını kapatın ve ardından tekrar açın.

Silinmiş Spotify Çalma Listeleri Nasıl Kurtarılır
Silinmiş Spotify Çalma Listeleri Nasıl Kurtarılır

Spotify Çalma Listelerinizi Tekrar Kaybetmeyin

Spotify’ın Çalma Listesi özelliği, müziğinizi düzenlemek için güçlü bir araçtır. Spotify’da bir çalma listesi oluşturmak kolaydır. Hepsini bir kerede silmek de parkta bir yürüyüş. Ancak, bir çalma listesini yanlışlıkla silerseniz veya bilerek yaparsanız, pişman olursanız, Spotify’ın Çalma Listelerini Kurtar özelliği kurtarıcınızdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz