Kas Gevşetici İlaçlar – Kas Gevşetici Haplar

0
Kas Gevşetici İlaçlar
Kas Gevşetici İlaçlar

Kas Gevşetici İlaçlar – Kas Gevşetici Haplar zamanlı zamansız ihtiyacımız olan yegane medikal ihtiyaçlardır. Bazen iş yoğunluğu ve çoğu zaman da stres yüzünden ihtiyacımız olan kas gevşetici ilaçlar mutlaka el altında durması gereken haplardır.

[toc]

Kas Gevşetici İlaçlar – Kas Gevşetici Haplar

Hareketsiz kalma, masabaşı iş, yoğun spor aktiviteleri beraberinde kas spazmlarını yada ağrılarını da getiriyor. Bu yazımızda belirteceğimiz kas gevşetici ilaçları mutlaka doktorunuza danışarak almalısınız. Direkt olarak bilinçsizce ilaç kullanımı size ciddi zararlar verebilir.

Kas Gevşetici İlaçlar – Kas Gevşetici Haplar Nelerdir ?

Kas Gevşetici ilaçlar yada haplar kas spazmları yada ağrıları sonrasında ihtiyacımız olan medikal ilaçlardır.

Kas gevşetici haplar nelerdir ? ;

 • Dikloron
 • Nimes
 • Cabral
 • Muscoflex
 • Akineton
 • Bengay
 • Kamfolin
 • Deksalgin
 • Muscoril
 • Majezik
 • Dolgit
 • Thermoflex
 • Rheumon

Not: Belirteceğimiz ilaçları her eczanede bulabilirsiniz.

1 – Dikloron

DIKLORON
Dikloron

Dikloron ilacı reçetesiz satılmaktadır. Kas gevşeltici ilaçlar arasında en yaygın kullanılan ilaçtır. Jel, tablet ve kapsül olarak farklı türleri bulunmaktadır. Jel olan türünü günde 1 kez ağrıyan bölgeye uygulamanız yeterlidir. İlaç hap olan türünü de günde 1-2 defa kullanabilirsiniz. Kapsül haliyse günde 1 kez kullanılabilir. Tabi ki doktorunuza danıştıktan sonra bu kullanım dozlarını daha iyi ayarlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dexofen 25 Mg Ne İşe Yarar?

 

2 – Nimes

nimes
Nimes

Nimes hem jel hem hap olarak bulunabilir. Ürünün etken maddeleri Tiyokolşikosid ve Nimesulid’tir. Bu etken maddelere duyarlılığınız var ise mutlaka dikkat etmelisiniz. Nimes ilacı eklemlerde oluşan kireçlenme, omurga ağrıları, kas spazmları, spor yaralanması gibi durumlarda rahatça kullanılabilir.

3 – Cabral

cabral
Cabral

Oral yol ile alınan Cabral 400 mg ilacında, feniramidol HCl etken maddesi bulunur. Kasta oluşan ağrı, gerilme ve kramp gibi durumlarda çok etkilidir.

4 – Muscoflex

muscoflex
Muscoflex

Etken maddesi exilorer olan Muscoflex ilacının günde 1-2 defa alınması kafidir. Jel olarak kullanılması önerilen Muscoflex oldukça hızlı ve kesin etki edici özelliğe sahiptir. Eski Muscoflex ampul olarak piyasada mevcuttu. Fakat jel formatında kullanılması daha pratik ve etkili olduğu için alternatif olarak üretildi. MuscoflexDuoGel kullanıldıktan 10 dk sonra direkt olarak etki etmektedir.

5 –Akineton

Akineton
Akineton

Akineton, Parkinson hastaları için sık kullanılan ilaçtır. Parkinson nöbeti sırasında oluşan kas gerilmelerini kısa sürede normale döndürmektedir. Bu ilacı sadece Parkinson hastaları değil, herkes kullanabilmektedir. Kas ağlarında direkt sinir sistemine etki ederek, kas ağrısı çeken kişiyi oldukça rahatlatıp nefes aldırır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ihlamur Çayının Faydaları Nelerdir Nasıl Yapılır?

6 – Bengay

bengay
Bengay

Bengay ilacı kas gevşetici ilaçları arasında en az bilinen ama en çok etkili olan ilaçlar arasındadır. Boyun bölgesinde meydana gelen tutulmalara karşı etkilidir. Yetişkin, çocuk ve bebeklerde kullanılabilir. Ancak doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.

7 – Kamfolin

kamfolin
kamfolin

Genellikle bel yada boyun bölgesindeki kas spazmları ve ağrıları için birebirdir. Sorunlu bölgeye uyguladıktan sonra sıcak havlu ile kompres yapmak daha etkili sonuçlar almanızı sağlayabilir.

8 – Deksalgin

deksalgin
Deksalgin

Vücutta meydana gelen enfeksiyonlar sebebi ile ağrıya sebep olan semptonlar görülebilir. Böyle bir durumda yardımınıza Deksalgin yetişiyor. Deksalgin, Eklem, ligament, tendom, dejeneratif gibi ağrı ve iltihap oluşturan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır.

Kas Gevşetici İlaçlar – Kas Gevşetici Haplar konulu yazımızda birbirinden etkili 8 ilacı paylaşmış olduk. Unutmayın ki her türlü ilaç takviyesinden önce doktorunuza gözükmelisiniz.!

Sizin de deneyip fayda gördüğünüz ilaçlar var ise yorumlardan bize belirtebilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz