Jackie Chan, Corona İçin Panzehir Bulana 1 Milyon Yuan Verecek!

0
36

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçiler, bugünkü yazımda sizlere son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran her yeri etkileyen, etkinliklerin iptal olmasına neden olan, firmaların çöküşüne neden olan büyük salgın hastalık olan corona virüsünden Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

corona-virusu

Çin Wuhan merkezli çıkış yapan hastalık büyük bir tehdit saçıyor. Hastalık sadece Çin için değil tüm dünya için bir ölüm tehdidi desek yanlış olmaz. Çin bir çok piyasada ham madde üretiminde olduğu için dünya çapında bir çok firma bu konuda mali açıdan bir hayli sıkıntıda. Yani Çin yüzünden dünya geriliyor desek yanlış olmaz.

E hal böyle olunca Çin hükümeti bu iş için bir arayış içerisinde. Yetkililer gece gündüz uyumadan bu soruna bir çözüm arandığını ve bu sorunun çözülmezse ve bu şekilde devam ederse 1 seneye kalmadan dünya ekonomisinin %1 gerileyeceğini açıkladı. Tabi bu konuda ellerini sıvayan ve bu soruna çözüm bulmaya çalışan tek organ Çin hükümeti değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Hamam Böceği Sütü Geleceğin Süper Gıdası Olabilir Mi?

Çin’in önde gelen insanlardan saygın film oyuncusu ve bizim de ülkecek kendisini filmleriyle yakından tanıdığımız Çinli aktör Jackie Chan’de Corona için seferber olmuş insanlardan birisi.

Jackie Chan’den Corona İçin Destek:

Aksiyon filmlerinden tanıdığım oyuncu Chan yaptığı açıklamada şöyle söyledi, “Hangi kişi ya da kurumun panzehiri geliştirdiği önemli değil. Eğer başarılı olurlarsa kendilerine 1 milyon yuan vererek teşekkür etmek istiyorum. Ve 1 Milyon Yuan güncel kur ile baktığımız zaman 140 Bin dolar civarında bir paraya tekabül ediyor.

Fazlasıyla ciddi ve iyi bir teklif bana kalırsa insanları tedavi etmek için akılcı bir yöntem. Chan açıklamasına şöyle devam etti; Bu parayla ilgili değil. Daha önce tıklım tıklım olan sokakları boş görmek istemiyorum. Vatandaşlarımın hayattan zevk almaları gerektiği anlarda ölümle savaştıklarını görmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fever Ne Demek - Kısaca Öğren !
İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü İçin Alabileceğiniz Önlemler

Jackie Chan yaptığı  bu açıklama ile  dünyanın dört bir yanından tebrik mesajları aldığını söyeldi ve oyuncunun hayranlarının oyuncuya olan hayranlığının sebebi bir kez daha görülmüş oldu. Şahsen yaptığı bu hareketi içtenlikle tebrik ediyorum. Çünkü parayı gören insanlar bu iş için daha şevkle çalışacaktır ve tedaviyi daha hızlı bulmaya çalışacaklardır.