Corona Virüsü Hakkında Rahatlatan Açıklama!

0
19

Kısa bir süre içerisinde yayılan ve pek çok kişiye ulaşan Corona Virüsü hakkında, dünya genelinde insanların panik yapmasına ve korkmasına neden olmuştu. Bu konuda dünya sağlık örgütü uzmanlarından biri ise detaylı açıklama yaptı ve virüsün yayılması durumunun da oldukça yavaşlayabileceği söylendi. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bahsettik.

COVID19 nasıl bulaşıyor?

Genel olarak öksürük yoluyla, yani vücut salgılarıyla bulaşır.

COVID19 güncel durum nedir?

2.000.000'dan fazla vaka bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde ismi COVİD-19 olarak kaydedilen ve önemli bir ilerleme gösteren Corona virüsü, teyit edilen verilere göre 64.460 kişiye ulaştı ve bu kişilerden de 1384 kişinin hayatını kaybettiği görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni bir Covid-19 aşısı yakında geliyor! Fiyatı ne kadar?

Bir ay içerisinde 20’den fazla ülkede görülen bu virüs, tüm dünyada bir panik havası oluşturdu.

Dünya genelinde hala görülen bir enfeksiyon durumuna sebebiyet veren bu durum, pek çok kişinin sorunlu bir şekilde dertlenmesine neden oldu ve yapılan çalışmalar ile birlikte artık göründüğü kadar korkutucu olmadığı ve bir şekilde yavaşlamaya başladığı görüldüğü söylendi.

Corona virüsü hakkında o kadar da korkutucu değil açıklaması!

corona virüsü
corona-virusu-o-kadar-korkutucu-degil

Yapılan açıklamalar da duruma dair önemli bir ilerleme kaydedildiğini gösteriyor. Dr. Michael Ryan, COVID-19 virüsünün Çin dışındaki yayılmasının korkutucu derecede olmadığını söyledi. Michael Ryan, insanları Corona virüsü hakkında aceleci değerlendirmeler yapmamaları gerektiğini belirtti.

Michael, “Çin dışında bulaşmada dramatik bir artış görmüyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Dr. Michael Ryan, bu sözleri sarf ettikten sonra elbette hiçbir şeyin kesin olmadığının da altını çizdi. Ama tabi uzmanların ilerleme ile ilgili beklentilerine de farklı bir boyut katıldığını söylemezsek olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Aşırı Sıcaklara Karşı Uyarı! Dikkat!
İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü İçin Alabileceğiniz Önlemler

Bu yüzden seçimleri ve farklılıkları kendine has olarak incelemek en sağlıklısı ve doğrusu olacak diyebiliriz. Sağlık uzmanı, 2003’teki SARS salgını gibi önceki Corona virüsü salgınları için kullanılan ‘standart antivirallerin’ ötesinde spesifik bir tedavinin olmadığını da sözlerine ekledi.